Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Polityka prywatności.

Klosze do lamp wiszących, ciekawe efekty świetlne

Autor admin 13/06/2017 0 Komentarze

Klosz do lampy nie tylko nadaje jej wyjątkowy wygląd, ale także pełni ważną rolę, jeśli chodzi o oświetlenie. Może zmiękczać światło, zmieniać jego kolor czy np. zawężać jego strumień i kierować go w określone miejsce. To właśnie klosz w głównej mierze odpowiada za efekty oświetleniowe i pozwala kreować nastrój za pomocą lampy wiszącej.

 

Wybierając lampę wiszącą do salonu, kuchni czy przedpokoju, w pierwszej kolejności kierujemy się wyglądem i designem samej oprawy, jej kolorem, wielkością, stylem. Najbardziej nasza uwagę zwraca zwykle klosz – podstawowy element dekoracyjny lampy, który ma jednak również o wiele ważniejsze zadanie niż tylko zdobić. Klosze do lamp wiszących odpowiadają za rozpraszanie światła. Mogą też całkowicie ograniczać jego strumień od góry bądź od dołu. Dzięki kloszowi światło lampy staje się bardziej przyjazne dla użytkownika, a jego strumień oświetla dokładnie te punkty, na które chcemy go skierować.

 

Klosze do lamp wiszących, popularne rodzaje

 

Wyróżniamy klosze do lamp wiszących nieprzepuszczające światła zamknięte od góry, klosze nieprzepuszczające zamknięte od dołu, klosze i abażury półprzezroczyste oraz odbłyśniki. W przypadku kloszy zamkniętych od góry, strumień światła kierowany jest ku dołowi. Lampa wisząca z takim kloszem doskonale sprawdzi się między innymi nad stołem – np. w jadalni czy w salonie.

 

Lampy z kloszami nieprzepuszczającymi światła zamkniętymi od dołu rozpraszają światło i kierują je na sufit oraz na ściany (np. klosze w kształcie odwróconej misy). Spotykamy je np. w salonach, sypialniach czy w korytarzach. Mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny. Klosze często zdobione są ciekawymi motywami florystycznymi, orientalnymi, geometrycznymi itd.

 

Klosze do lamp wiszących półprzezroczyste dają oprócz światła skierowanego w dół, również światło rozproszone, które może mieć dodatkowo zmieniony kolor. Tego rodzaju oświetlenie doskonale sprawdza się w pomieszczeniach przeznaczonych do relaksu, np. w sypialni czy w salonie. Podobne efekty dają abażury w lampach wiszących oraz stojących.

 

Ostatni rodzaj to odbłyśniki. Są to powierzchnie odbijające światło. Zmieniają one przestrzenny rozkład strumienia świetlnego, ukierunkowując promieniowanie w wybrane miejsce. Lampy z odbłyśnikami również mogą zapewniać komfortowe światło w pomieszczeniach mieszkalnych.

   

  Klosze do lamp wiszących, zabawa ze światłem

   

  Do wyboru mamy również klosze do lamp wiszących, które pozwalają na uzyskanie ciekawych, oryginalnych efektów oświetleniowych, dzięki swoim szczególnym właściwościom. Można tu wymienić klosze perforowane, przepuszczające światło przez niewielkie otwory, klosze do lamp wiszących wykonane z przezroczystych lub kolorowych elementów rozpraszających światło niczym szkiełka żyrandola i inne. Lampa wisząca z tego rodzaju kloszem pozwoli stworzyć w pomieszczeniu niepowtarzalny nastrój. Dzięki kloszowi możemy wyczarować kolorowe światełka, bajecznie rozproszone na ścianach pokoju dziecięcego lub np. delikatnie świetlne plamy na suficie w sypialni, lekko poruszające się wraz z ruchem lampy.

   

  klosz sznur konopny

  Lampa wisząca Moon 60 Black – klosz wykonany ze sznura konopnego

   

  klosz Cabos

  Lampy wiszące CAB-S3 Cabos – akryl, szkło, stal węglowa

   

  plafon Cabos

  Plafon Cabos

   

  klosze do lamp wiszących nova

  Lampa wisząca Nova

   

  klosze do lamp wiszących luna

  Lampa Luna S7, klosze przezroczyste

   

   

  Lampa Mizar

  Lampa Mizar wisząca, z kolekcji Loftlight

   

  Klosz do lampy wiszącej należy dobrać w taki sposób, by źródło światła nie było widoczne. Pamiętajmy również, że lampy z kloszem zamkniętym od góry nie należy umieszczać nad powierzchniami odbijającymi światło (np. nad błyszczącymi blatami). Takie usytuowanie lampy mogłoby powodować oślepianie.

   

  Klosze do lamp w różny sposób mogą wzbogacać aranżacje wnętrz. Klosz może stanowić ciekawą ozdobę sam w sobie. Może też za dnia wyglądać niepozornie, a dopiero wieczorem, po zapaleniu światła, zapewniać wyjątkowy efekt. Rozproszone z jego pomocą światło może całkowicie zmieniać oblicze salonu czy sypialni. Jeśli lubisz ciekawe rozwiązania i szukasz wyjątkowych kloszy do lamp wiszących, zapraszamy do odwiedzenia kategorii lampy wiszące. Z pewnością znajdziesz tam wiele ciekawych lamp wiszących z kloszami, które pozwolą perfekcyjnie oświetlić każde pomieszczenie w twoim mieszkaniu.

   

  Klosze do lamp solo

   

  Klosz może całkowicie odmienić wygląd nawet bardzo starej lampy, ktora dawno się nam znudziła - i dać jej drugie życie. W kategorii klosze do lamp wiszących proponujemy Państwu wyjątkowe rozwiązania do zastosowania z żarówkami dekoracyjnymi i nie tylko. Modne klosze-klatki w stylu industrialnym, klosze do lamp w stylu skandynawskim i wiele innych. Nasi Klienci mogą stworzyć z ich zastosowaniem własną lampę - lub zamówić sam klosz, do wykorzystania wedle indywidualnych potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

  klosz do lampy wiszącej klatka

  Klosz do lampy Diamond

  Zostaw komentarz