Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Polityka prywatności.

Sypialnia - nowoczesne oświetlenie

Autor admin 05/09/2017 1 Komentarze

Sypialnia to pomieszczenie, w którym chcemy stworzyć szczególny nastrój: wypoczynku, relaksu i intymności. Oprócz górnego światła stosujemy tu bardzo często oświetlenie punktowe, lampki stojące lub kinkiety. Jak oświetlić sypialnię, aby uzyskać najlepszy efekt? Jaską lampę wybrać, żeby wyglądała atrakcyjnie i nowocześnie? Dziś trochę inspiracji i garść praktycznych porad.

 

Wybierając nowoczesne oświetlenie do sypialni, powinniśmy zwrócić uwagę na klika kwestii. Po pierwsze, już na samym początku, rozplanujmy punkty świetlne w pomieszczeniu – uwzględniając nasze potrzeby oraz komfort użytkowania lamp. Jeśli lubisz czytać w łóżku, oprócz lampy sufitowej w centralnej części pomieszczenia, przydadzą się również boczne źródła światła. Doskonale w tej roli sprawdzają się małe lampki stojące ustawione na szafkach nocnych. Inne rozwiązanie to lampy – kinkiety ścienne, które można rozmieścić po obu stronach łóżka.

 

Nie zawsze musimy tez decydować się na lampę sufitową wiszącą w centralnej części naszej sypialni. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się małe oprawy wpuszczane, zastosowane w różnych miejscach na suficie, czyli oświetlenie punktowe. Lampki rozmieścić można wzdłuż łózka lub rozplanować punkty świetlne w inny, dowolny sposób, uzyskując komfortowe, klimatyczne oświetlenie. W sypialni zwykle bardziej zależy nam na przyjemnym nastroju niż na jasnym świetle i szerokim kącie jego padania. Oświetlenie w sypialni ma nie tyle zapewniać jak najlepszy komfort podczas wykonywania codziennych obowiązków, ile raczej wprowadzać w nastrój relaksu i wyciszenia.

 

Nowoczesne lampy, design ma znaczenie

 

Kiedy już rozplanujesz rozmieszczenie punktów świetlnych w sypialni, przyjdzie czas na wybór opraw. Tu nie powinieneś mieć specjalnych problemów, bowiem do dyspozycji masz nieskończona ilość stylowych lamp sufitowych, kinkietów i lamp stojących. Pozostaje dobrać oprawy pasujące do wystroju danego wnętrza. Jeśli masz zapał do urządzania pomieszczeń, twoją uwagą z pewnością przykują designerskie lampy w stylu industrialnym, lampy betonowe oraz lampy skandynawskie. W naszym sklepie dostępne jest nowoczesne oświetlenie wzorowane na projektach najlepszych światowych designerów. Zapraszamy do odwiedzenia kategorii lampy wiszące, w której znaleźć można wiele awangardowych, wyjątkowych opraw, w tym lampy z niestandardowych materiałów, jak beton, metal czy pierze.

 

lampa wisząca do sypialni

Eos White Large by VITA Copenhagen

 

lampa industrialna w sypialni

Voltera LOFTLIGHT

 

Niezdecydowanym – oraz miłośnikom prostoty – proponujemy minimalistyczne lampy nowoczesne, pasujące do większości pomieszczeń. Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, postaw na to, co sprawdza się zawsze. Wybierz biel, beż, odcienie szarości – w połączeniu z prostą nowoczesną formą.

 

Zapraszamy również do odwiedzenia kategorii kinkietów oraz lamp stołowych. Tutaj znaleźć można lampy, które idealnie sprawdzą się jako oświetlenie do czytania i nie tylko.

 

lampa kinkiet ścienny

Circle of Light

 

lampa stołowa

JOS-T1 Black

 

Lampa stołowa CAB-T2

 

lampa stołowa

RBA Black

 

Jakie światło?

 

Ostatnia kwestia, na która powinieneś zwrócić uwagę, wybierając nowoczesne oświetlenie do sypialni, to parametry oświetleniowe zastosowanych żarówek. W sypialni najlepiej sprawdza się światło o barwie ciepłej. Sprzyja ono odprężeniu i wprowadza intymny nastrój. Zrezygnuj z żarówek o chłodnej barwie, które nadają się do pracy i sprzyjają skupieniu.

 

Nie znaczy to jednak, że musisz rezygnować z oświetlenia LED. Mitem jest, iż wszystkie lampy LED dają zimne, nieprzyjazne światło. Nowoczesne źródła światła działające w oparciu o diody generują bezpieczne, zdrowe dla oczu i przyjazne światło – również o barwie ciepłej (2700 – 3500 K, tzw. barwa ciepła biała). Pomieszczenia oświetlone w ten sposób sprawiają wrażenie bardziej przytulnych.

 

Dyskretne ciepłe światło w połączeniu z ciekawą oprawą może znacząco zmienić wygląd całej sypialni i poprawić samopoczucie osób w niej przebywających. Warto zatem wyborowi lamp poświecić nieco więcej uwagi.

1 Komentarze

Rabbit:
12/10/2017, 12:05:29 PM
Odpowiedz

Bardzo ciekawe oświetlenia. Szczególnie propozycja nr 3! idealna do sypialni w stylu modern.

Zostaw komentarz