Duże lampy sufitowe

Duża lampa to doskonały akcent dekoracyjny przede wszystkim w salonie, a także w przestrzeni publicznej, na przykład w restauracji czy pubie. Warto zdecydować się na solidnych rozmiarów oprawę sufitową szczególnie wtedy, gdy do dyspozycji mamy duże przestrzenie, a pomieszczenia mają wysokie sufity. Duże lampy wspaniale sprawdzają się w wystrojach minimalistycznych, gdzie panuje ład i porządek. Przy braku nagromadzenia ozdób i akcesoriów duży akcent w postaci lampy doda pomieszczeniu charakteru oraz energii. Unikniemy za to efektu zatłoczenia.

Duża lampa wisząca a styl skandynawski

Duża lampa wisząca sprawdzi się doskonale w aranżacji na styl skandynawski. Praktyczne i czyste wnętrza inspirowane klimatem nordyckim wprost proszą się o tego typu dodatki. Lampy skandynawskie często mają duże rozmiary. Są też nowoczesne i proste. Dominujący kolor to oczywiście biel, która daje wrażenie lekkości, nawet przy naprawdę sporych gabarytach oprawy sufitowej.

Sfera XL 62cm - LOFTLIGHT

Sfera-XL-LOFTLIGHT

Eos Large White UMAGE (VITA Copenhagen)

Eos White Large

ING-S12

ING-S12

Duża lampa wisząca w lofcie

Duże lampy wiszące spotykamy też bardzo często w wystrojach industrialnych. Przestronne wnętrza loftów są wprost idealne dla tego typu dodatków. Duża lampa industrialna wyglądająca niczym oświetlenie starej fabryki lub hali przemysłowej – to jeden z dominujących trendów we wnętrzach loftowych. Więcej o lampach do loftu i zastosowaniu dużych lamp wiszących w wystroju wnętrz industrialnych przeczytać można na naszym blogu.

Indica 46 cm - White LOFTLIGHT

Indica L White

Dakota 60 cm - Grey - LOFTLIGHT

Factoria 1 Green Brown LOFTLIGHT

Zobacz też wszystkie nasze duże lampy dostępne w kategorii lampy wiszące

Duże lampy wiszące i ich zalety

Duże lampy wiszące sufitowe, oprócz walorów estetycznych, posiadają również inne. Główną zaletą opraw o sporych gabarytach jest możliwość oświetlania dużych przestrzeni. Jedna lampa sufitowa na środku salonu, nawet bardzo przestronnego, wystarcza zwykle, by oświetlić go w całości i zapewnić komfort domownikom. Sporych rozmiarów klosz doskonale rozprasza światło, zapewniając szeroki kąt jego padania. Nie musimy już dodatkowo korzystać z kinkietów i lamp podłogowych dla oświetlenia wszystkich zakamarków w naszym wnętrzu.

Jeśli zatem szukasz oryginalnej lampy sufitowej, która ożywi wnętrze,zwróć uwagę nie tylko na design opraw, ale również na ich rozmiary. Być może właśnie duża lampa wisząca, nawet bardzo prosta i minimalistyczna, będzie rozwiązaniem, którego potrzebujesz.