Industrialne lampy metalowe

Jednym z surowców najczęściej wykorzystywanych w stylu industrialnym jest metal. Surowy i zimny, kojarzy się z wnętrzem fabryki lub hali produkcyjnej – podobnie jak industrialne aranżacje loftów i dużych przestrzeni mieszkalnych. O ile surowość sprawdza się w pomieszczeniach przemysłowych, o tyle w mieszkaniu powinna zostać jednak złagodzona umiejętnie wprowadzonymi akcentami, kolorem, światłem i dodatkami. Wśród opraw oświetleniowych z metalu znajdziemy wiele żywych, energetycznych wzorów. Nie zabraknie też jednak lamp stylizowanych typowo na oświetlenie starej fabryki.

Wydawać by się mogło, że duże, gładkie, metalowe klosze dawno wyszły z mody. Okazuje się jednak, że każdy trend z czasem powraca – w formie nieco odmienionej lub niemal identycznej jak przed laty. Metalowe lampy z kolorowymi półokrągłymi kloszami widywało się w mieszkaniach w czasach PRL. Nowoczesne lampy industrialne mogą trochę je przypominać. Znajdziemy jednak wśród nich wzory nawiązujące dodatkowo do oświetlenia przemysłowego, z imitacją zniszczeń, odprysków i zabrudzeń. Takie oprawy mają wyglądać jak stare, jednak nie do końca. To swego rodzaju zabawa z tradycją, którą warto zastosować w całej aranżacji dla uzyskania oryginalnego efektu:

Indica 31 cm - Rusty LOFTLIGHT

Indica Blue LOFTLIGHT

Indica 31 cm - Green LOFTLIGHT

 Indica Green LOFTLIGHT

Wśród lamp metalowych znajdziemy oprawy stylizowane na kubełki przemysłowe czy oświetlenie kopalniane. Tak oryginalne wzory mogą zostać wykorzystane na bardzo wiele sposobów, wnosząc bardzo dużo do aranżacji i dodając jej charakteru. Możemy zastosować je w aranżacji typowo industrialnej bądź na przykład jako element kontrastowy w minimalistycznym, zachowawczym wystroju.

Voltera 46 cm - Matt Black / Brass - LOFTLIGHT

Voltera

Kapito 36 cm - Red - LOFTLIGHT

Kapito – Red 36cm

Metalowe industrialne lampy mimo swojej surowości wprowadzają nastrój do wnętrz. Do wyboru mamy tak różnorodne i ciekawe wzory, że mogą one stanowić inspirację dla całego wystroju oraz jego dominujący element. Przecież nie zawsze przytulność i nastrojowość muszą iść w parze z delikatnością. Czasem bywa wręcz odwrotnie.

Kapito 48 cm - Black - LOFTLIGHT

Kapito Black 48 LOFTLIGHT

Factoria 1 Green LOFTLIGHT

Factoria 1 Green LOFTLIGHT

Tarta M Red LOFTLIGHT

Tarta M Red LOFTLIGHT