Lampy inspirowane

W ofercie naszego sklepu można znaleźć lampy inspirowane, czyli takie, które wzorowane są na projektach popularnych światowych designerów. Jeżeli interesujesz się sztuką lub po prostu masz wysublimowany gust i lubisz otaczać się stylowymi przedmiotami, z pewnością znajdziesz wśród nich coś dla siebie. Jeśli już wzorować się na innych, to tylko na najlepszych!

Kolekcja sklepu Lampalampa.pl obejmuje designerskie lampy do salonu, kuchni, sypialni, a także dla stylowych restauracji, pubów czy biur. Wiemy, jak ważne jest, by się wyróżniać, dlatego w naszej ofercie znaleźć można awangardowe wzory inspirowane pracami najlepszych projektantów. Wybieramy asortyment trudno dostępny w innych polskich sklepach i skupiamy się na promowaniu nowych trendów. Tworzeniu kolekcji towarzyszy prawdziwa pasja oraz obserwacja najlepszych dokonań wiodących projektantów oświetlenia.

W tworzeniu oferty inspirujemy się między innymi nowoczesnym oświetleniem włoskim, hiszpańskim i holenderskim, choć nie tylko. Obok lamp industrialnych, skandynawskich i uniwersalnych nowoczesnych opraw pasujących do każdej aranżacji, proponujemy również designerskie lampy inspirowane. Odważne, awangardowe, wybiegające swoim stylem w przyszłość. Dzięki nim możesz wprowadzić do swojego mieszkania element prawdziwej sztuki na najwyższym poziomie.

Oto wybrane designerskie lampy inspirowane dostępne w naszym sklepie:

FUN-S1, designerska lampa inspirowana projektem Fun Vernera Pantona, jednego z najbardziej wpływowych duńskich projektantów mebli i wnętrz XX wieku. Panton zasłynął z innowacyjnych projektów wykorzystujących niestandardowe materiały. Fun to lampa o bardzo charakterystycznej formie. Jej bryłę tworzą okrągłe płatki macicy perłowej. Projektant osiągnął ciekawy efekt dzięki zróżnicowanemu mocowaniu krążków na konstrukcji lampy.

GLW-Red, lampa wisząca inspirowana projektem Glow, włoskiej marki Pallucco. Natchnienie dla projektu tej grupy lamp, stworzonego przez Enrico Franzolini i Vicente Garcia Jimenez, stanowił gmach muzeum Guggenheima w Bilbao. Designerskie lampy Glow wyróżniają się intrygującą odważną konstrukcją. Abażur wygląda wyjątkowo energetycznie. Futurystyczna forma lamp i żywy kolor sprawiają, że efekt jest prawdziwie wyjątkowy i nie można przyjąć go obojętnie.

MDO-S2

MDO-S2 lampa zainspirowana kultowym projektem Modo Roll&Hill, firmy założonej w 2010 roku przez Jasona Millera. Roll&Hill skupia utalentowanych niezależnych projektantów, specjalizując się w realizacji wysublimowanych zleceń na żądanie. Projekty Roll&Hill wykorzystują szeroką paletę materiałów, która obejmuje elementy mosiężne, brązowe, skórzane, drewniane, ręcznie tkane liny i szkło ręcznie robione. Projektanci Roll & Hill często łączą elementy historyczne ze współczesnymi, tworząc formy jednocześnie dobrze znane, ale i zupełnie nowe. Projekt Modo to geometryczna baza, na której umieszczone są szklane okrągłe klosze. Minimalistyczna, lekka i nowoczesna lampa wisząca, jednocześnie lekko nawiązująca do stylistyki retro.

MBS-20
MBS-20

MBS-15, oprawa oświetleniowa wzorowana na projekcie Mirror Ball, brytyjskiej marki Tom Dixon. Firma została założona w 2002 roku przez Toma Dixona, obecnie uznanego designera, a wcześniej muzyka rockowego. Tom Dixon zasłynął z projektów z wykorzystaniem metalu. Do eksperymentów z tym materiałem skłoniła go własnoręczna naprawa motocyklu. Lampa Mirror Ball wykonana z metalizowanego szkła zdaje się łączyć „rockowy pazur”oraz zamiłowanie do wyjątkowych cech metalu takich jak kolor, chłód i połysk. Jednocześnie projekt ma w sobie wiele subtelności, jest minimalistyczny i zadziwia lekkością. Jest pełen sprzeczności, a jednocześnie spójny, co jest charakterystyczne dla doskonałego designu Tom Dixon.

BLW-T1
BLW-T1

BLW-T1, wyjątkowa lampa stołowa inspirowana projektem Blow włoskiej firmy Studio Italia Design. Marka Studio Italia Design powstała w 1950 roku z inicjatywy Angelo Tosetto. Charakterystyczne dla jej projektantów jest przede wszystkim łączenie szkła z metalem, a także tradycji z nowoczesnością. Lampa stołowa Blow to wyjątkowo ciekawy projekt włoskiego duetu braci Pio Pito, weneckich architektów. Rama lampy umieszczona jest w przezroczystej szklanej kuli. Wewnątrz znajduje się magnes, dzięki któremu możliwa jest jej pełna regulacja. Szklana kula kojarzy się jednocześnie z zabawką z dzieciństwa (kulą z płatkami śniegu) oraz z bańką żarówki. Jest to ciekawa i intrygująca zabawa z konwencjonalnymi formami oświetlenia.

Jeśli podobają ci się przedstawione propozycje i interesuje cię światowy design, zobacz także inne designerskie lampy inspirowane dostępne w sklepie Lampalampa.pl, w kategorii lampy wiszące.