Lampy loftowe

Loftami nazywamy pomieszczenia mieszkalne aranżowane w starych fabrykach, halach, pomieszczeniach poprzemysłowych. Styl industrialny stał się jednak w ostatnich czasach na tyle popularny, że aranżacje w stylu loftowym obserwujemy również w zwykłych mieszkaniach o dużej, wysokiej i otwartej przestrzeni, często mieszczących się na poddaszach. Wystarczy odpowiednie umeblowanie, parę tricków wykończeniowych i odpowiednie dodatki – i już zyskujemy loft z prawdziwego zdarzenia. Ważnym elementem wystroju loftu jest oczywiście oświetlenie. W naszym sklepie znaleźć można specjalne lampy loftowe, które pozwolą wyczarować w mieszkaniu, pubie czy restauracji iście industrialny klimat.

Wielkość ma znaczenie, szczególnie w lofcie!

Wyznacznik stylu industrialnego to przede wszystkim duża przestrzeń. W loftach spotykamy wysokie sufity i z całą pewnością nie brakuje tu miejsca. Na takiej przestrzeni doskonale prezentują się duże oprawy oświetleniowe,nic więc dziwnego, że lampy do loftu sięgają często o wiele większych rozmiarów niż standardowe. Wielkość ma w tym przypadku także inne uzasadnienie. Duża przestrzeń musi zostać odpowiednio oświetlona, by była komfortowa dla domowników. Stosuje się zatem duże lampy betonowe i lampy loftowe ze sporych rozmiarów, metalowymi kloszami, na przykład a la kubełek przemysłowy. Takie oświetlenie zwraca uwagę, a duże lampy wiszące stanowią niejednokrotnie dominujący element całej aranżacji.

Sfera 62 Velvet LOFTLIGHT

Sfera Velvet 62

Idziemy w ilość

Inny sposób na oświetlenie dużej przestrzeni loftu to zastosowanie oświetlenia punktowego. Możemy pozostać przy tradycyjnym modelu – lampa sufitowa jako oświetlenie główne – plus dodatkowe punkty świetlne rozmieszczone po całym salonie. Możemy również zastosować parę lamp sufitowych wiszących i rozmieścić je obok siebie. Doskonale sprawdzają się w tym wypadku lampy wiszące żarówki. Możemy w ten sposób uzyskać efekt przypominający oświetlenie hali produkcyjnej czy innego starego pomieszczenia przemysłowego – i o to przecież chodzi w lofcie!

Kalla Quadro Triple LOFTLIGHT -Kalla Quadro Triple LOFTLIGHT - lampa betonowa do loftu

Kalla Quadro Triple

Stare – nowe

Co wyróżnia lampy loftowe? Przede wszystkim ich unikalny design, który odbiega od tego, co zwykliśmy uważać za ładne i estetyczne. Lampy do loftu stylizowane są na stare i wyglądają często na lekko przykurzone, zużyte, wręcz uszkodzone. Na kloszach znajdziemy imitacje zniszczeń, rdzy,pęknięcia i odpryski. Aranżacje w stylu industrialnym to propozycja dla osób ceniących sobie awangardowe rozwiązania,rozmach i odważne pomysły. Nie ma tu miejsca na nudę i utarte schematy.

Rampa 60 cm Rusty LOFTLIGHT - lampa do loftu

Rampa Rusty 

Szarość i chłód?

Styl industrialny to także surowe materiały, czyli jeśli chodzi o lampy loftowe, przede wszystkim metal oraz beton. W ofertach oświetlenia industrialnego znajdziemy wyjątkowe lampy betonowe we wszystkich odcieniach szarości, ale także w innych kolorach: w brązach, odcieniach piaskowych, beżowych i nie tylko. Jeśli chodzi o metal, również dominujący kolor to szarość – ale i tu pozorny chłód może zostać w łatwy sposób zrównoważony. Do wyboru mamy również lampy kolorowe, w tym również oprawy w jaskrawych odcieniach pomarańczu, żółte, zielone czy czerwone. Styl industrialny czerpie bowiem jedynie inspiracje ze starych pomieszczeń przemysłowych. W pomieszczeniach typu loft znajdziemy miejsce na surowe materiały, ale również wiele ciepła i nastrojowości.

Zobacz wszystkie lampy loftowe dostępne w sklepie LampaLampa.pl

Indica 31 cm - Indica 31 cm - Green LOFTLIGHT - lampy loftoweGreen LOFTLIGHT

Indica Green 

Sweet Jail 2 - Green

Sweet Jail 2 Greeb

Tarta S Blue LOFTLIGHT

Tarta S Blue 

Verda 36 cm - Green LOFTLIGHT

Verda Green /w aranżacji klasyczny fotel 366 Concept – Kala Studio/