Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Polityka prywatności.

Lampy skandynawskie

Styl skandynawski jest obecnie niezwykle popularny. Jest bardzo estetyczny i harmonijny, a przy tym niezwykle praktyczny. Aranżując pomieszczenia mieszkalne wedle jego zasad, należy wszystkim zachować umiar. Styl skandynawski to bowiem prostota, ład i czystość. Ważnymi jego elementami są detale,dzięki którym otrzymujemy wnętrza lekkie, nowoczesne i przestronne. Aranżacja w stylu skandynawskim nie może obejść się bez odpowiednio dobranej lampy, która będzie stanowić atrakcyjny element dekoracyjny.


Styl skandynawski to prostota,funkcjonalność oraz czystość. Wnętrza urządzone wedle jego zasad są jasne oraz praktycznie urządzone. Nawet gdy są niewielkie, urządzone są w taki sposób, że zyskujemy wrażenie przestrzenności. Jednym z dominujących kolorów w stylu skandynawskim jest oczywiście biel. Nawiązuje ona do chłodnego,lecz przyjaznego klimatu Skandynawii. Styl skandynawski to też naturalne surowce, drewno, skóry, len, wełna czy bawełna.


Mimo pozornego chłodu i surowości,wnętrze w stylu skandynawskim jest przytulne. Efekt ten uzyskujemy dzięki stylowym meblom oraz odpowiednio dobranym dodatkom i bibelotom, jak poduszki, świeczki, pledy, ramki na zdjęcia itp. Nie bez znaczenia jest również oczywiście oświetlenie. Przyjazne światło o ciepłej barwie (lub chłodnej, ale posiadające dobre właściwości odwzorowania naturalnych kolorów) pozwala stworzyć we wnętrzu właściwy klimat. Nie obejdzie się również bez designerskiej oprawy, która wpasuje się w wystrój. Lampy w stylu skandynawskim stanowią wyróżniający się i ciekawy elementaranżacji.Lampy skandynawskie wisząceW nowych kolekcjach producentów oświetlenia bez trudu znajdziemy lampy w stylu skandynawskim. Oprawy są minimalistyczne i nowoczesne. Niejednokrotnie wykorzystane są w nich materiały charakterystyczne dla całego stylu, jak np. surowe drewno. Pojawiają się też materiałowe klosze w jasnych kolorach,głównie białe, piaskowe czy w odcieniach beżu. Popularne są awangardowe lampy z kloszami-klatkami stanowiące nowoczesne uproszczenie klasycznych opraw sufitowych wiszących.
Lampa metalowa Diamond
Kalla Alu Set - Yellow LOFTLIGHT
Medano LOFTLIGHT
Metalwood S50 White
Sfera L Loftlight
Lampy skandynawskie podłogowe


Efekt przytulnego i komfortowego wnętrza możemy wzmocnić, stosując lampy stojące. Są one bardzo charakterystyczne dla stylu skandynawskiego. Proste, designerskie lampy podłogowe na drewnianych bądź stalowych nogach, z materiałowymi kloszami, to doskonałe uzupełnienie aranżacji skandynawskiej. Lampa podłogowa zwiększy wygodę domowników podczas czytania czy oglądania telewizji. Pozwoli także wyczarować we wnętrzu niepowtarzalny klimat.Lampa podłogowa RSAWnętrza urządzone w stylu skandynawskim są świeże i przytulne. Dominują jasne, naturalne barwy. Jeśli chodzi o lampy skandynawskie, dominują odcienie bieli,szarości i beże. Spotykamy też oczywiście żywsze kolory, jak granat, czerwień czy odcienie fioletu, które pozwalają otrzymać efekt kontrastu. Wieczorami dobrze dobrana lampa w stylu skandynawskim może podkreślić charakter pomieszczenia oraz stworzyć nastrój odpowiedni do relaksu. Salon urządzony w stylu skandynawskim, oświetlony jasnym światłem lampy, będzie komfortowym miejscem do wykonywania codziennych obowiązków, jak i i do wypoczynku.


Wszystkie modele lamp skandynawskich wiszących i podłogowych dostepne są w naszym sklepie, w kategorii lampy. Zapraszamy!