Lampy skandynawskie

Styl skandynawski jest obecnie niezwykle popularny. Jest bardzo estetyczny i harmonijny, a przy tym niezwykle praktyczny. Aranżując pomieszczenia mieszkalne wedle jego zasad, należy wszystkim zachować umiar. Styl skandynawski to bowiem prostota, ład i czystość. Ważnymi jego elementami są detale,dzięki którym otrzymujemy wnętrza lekkie, nowoczesne i przestronne. Aranżacja w stylu skandynawskim nie może obejść się bez odpowiednio dobranej lampy, która będzie stanowić atrakcyjny element dekoracyjny.

Lampa w stylu skandynawskim do Twojego wnętrza

Styl skandynawski to prostota,funkcjonalność oraz czystość. Wnętrza urządzone wedle jego zasad są jasne oraz praktycznie urządzone. Nawet gdy są niewielkie, urządzone są w taki sposób, że zyskujemy wrażenie przestrzenności. Jednym z dominujących kolorów w stylu skandynawskim jest oczywiście biel. Nawiązuje ona do chłodnego,lecz przyjaznego klimatu Skandynawii. Styl skandynawski to też naturalne surowce, drewno, skóry, len, wełna czy bawełna.

Mimo pozornego chłodu i surowości,wnętrze w stylu skandynawskim jest przytulne. Efekt ten uzyskujemy dzięki stylowym meblom oraz odpowiednio dobranym dodatkom i bibelotom, jak poduszki, świeczki, pledy, ramki na zdjęcia itp. Nie bez znaczenia jest również oczywiście oświetlenie. Przyjazne światło o ciepłej barwie (lub chłodnej, ale posiadające dobre właściwości odwzorowania naturalnych kolorów) pozwala stworzyć we wnętrzu właściwy klimat. Nie obejdzie się również bez designerskiej oprawy, która wpasuje się w wystrój. Lampy w stylu skandynawskim stanowią wyróżniający się i ciekawy element aranżacji.

Lampy skandynawskie wiszące

W nowych kolekcjach producentów oświetlenia bez trudu znajdziemy lampy w stylu skandynawskim. Oprawy są minimalistyczne i nowoczesne. Niejednokrotnie wykorzystane są w nich materiały charakterystyczne dla całego stylu, jak np. surowe drewno. Pojawiają się też materiałowe klosze w jasnych kolorach, głównie białe, piaskowe czy w odcieniach beżu. Popularne są awangardowe lampy z kloszami-klatkami stanowiące nowoczesne uproszczenie klasycznych opraw sufitowych wiszących.

Raw Metal Cage S2 - Rusty Brown

Lampa metalowa Rusty Cage S2

Kalla Alu Set - Yellow LOFTLIGHT

Kalla Alu Set – Yellow LOFTLIGHT

Medano LOFTLIGHT

Medano LOFTLIGHT

Metalwood S50 - White

Metalwood S50 White

Sfera L 47cm - LOFTLIGHT

Sfera 47 Loftlight

Lampy skandynawskie podłogowe

Efekt przytulnego i komfortowego wnętrza możemy wzmocnić, stosując lampy stojące. Są one bardzo charakterystyczne dla stylu skandynawskiego. Proste, designerskie lampy podłogowe na drewnianych bądź stalowych nogach, z materiałowymi kloszami, to doskonałe uzupełnienie aranżacji skandynawskiej. Lampa podłogowa zwiększy wygodę domowników podczas czytania czy oglądania telewizji. Pozwoli także wyczarować we wnętrzu niepowtarzalny klimat.

RSA

Lampa podłogowa RSA

Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim są świeże i przytulne. Dominują jasne, naturalne barwy. Jeśli chodzi o lampy skandynawskie, dominują odcienie bieli,szarości i beże. Spotykamy też oczywiście żywsze kolory, jak granat, czerwień czy odcienie fioletu, które pozwalają otrzymać efekt kontrastu. Wieczorami dobrze dobrana lampa w stylu skandynawskim może podkreślić charakter pomieszczenia oraz stworzyć nastrój odpowiedni do relaksu. Salon urządzony w stylu skandynawskim, oświetlony jasnym światłem lampy, będzie komfortowym miejscem do wykonywania codziennych obowiązków, jak i do wypoczynku.

Lampa w stylu skandynawskim – sprawdź naszą ofertę

Wszystkie modele lamp skandynawskich wiszących i podłogowych dostępne są w naszym sklepie, w kategorii lampy. Zapraszamy!