Lampy skandynawskie

Styl skandynawski jest obecnie niezwykle popularny. Jest bardzo estetyczny i harmonijny, a przy tym niezwykle praktyczny. Aranżując pomieszczenia mieszkalne wedle jego zasad, należy wszystkim zachować umiar. Styl skandynawski to bowiem prostota, ład i czystość. Ważnymi jego elementami są detale,dzięki którym otrzymujemy wnętrza lekkie, nowoczesne i przestronne. Aranżacja w stylu skandynawskim nie może obejść się bez odpowiednio dobranej lampy, która będzie stanowić atrakcyjny element dekoracyjny.

Styl skandynawski to prostota,funkcjonalność oraz czystość. Wnętrza urządzone wedle jego zasad są jasne oraz praktycznie urządzone. Nawet gdy są niewielkie, urządzone są w taki sposób, że zyskujemy wrażenie przestrzenności. Jednym z dominujących kolorów w stylu skandynawskim jest oczywiście biel. Nawiązuje ona do chłodnego,lecz przyjaznego klimatu Skandynawii. Styl skandynawski to też naturalne surowce, drewno, skóry, len, wełna czy bawełna.

Mimo pozornego chłodu i surowości,wnętrze w stylu skandynawskim jest przytulne. Efekt ten uzyskujemy dzięki stylowym meblom oraz odpowiednio dobranym dodatkom i bibelotom, jak poduszki, świeczki, pledy, ramki na zdjęcia itp. Nie bez znaczenia jest również oczywiście oświetlenie. Przyjazne światło o ciepłej barwie (lub chłodnej, ale posiadające dobre właściwości odwzorowania naturalnych kolorów) pozwala stworzyć we wnętrzu właściwy klimat. Nie obejdzie się również bez designerskiej oprawy, która wpasuje się w wystrój. Lampy w stylu skandynawskim stanowią wyróżniający się i ciekawy element aranżacji.

Lampy skandynawskie wiszące

W nowych kolekcjach producentów oświetlenia bez trudu znajdziemy lampy w stylu skandynawskim. Oprawy są minimalistyczne i nowoczesne. Niejednokrotnie wykorzystane są w nich materiały charakterystyczne dla całego stylu, jak np. surowe drewno. Pojawiają się też materiałowe klosze w jasnych kolorach, głównie białe, piaskowe czy w odcieniach beżu. Popularne są awangardowe lampy z kloszami-klatkami stanowiące nowoczesne uproszczenie klasycznych opraw sufitowych wiszących.

Raw Metal Cage S2 - Rusty Brown

Lampa metalowa Rusty Cage S2

Kalla Alu Set - Yellow LOFTLIGHT

Kalla Alu Set – Yellow LOFTLIGHT

Medano LOFTLIGHT

Medano LOFTLIGHT

Metalwood S50 - White

Metalwood S50 White

Sfera L 47cm - LOFTLIGHT

Sfera 47 Loftlight

Lampy skandynawskie podłogowe

Efekt przytulnego i komfortowego wnętrza możemy wzmocnić, stosując lampy stojące. Są one bardzo charakterystyczne dla stylu skandynawskiego. Proste, designerskie lampy podłogowe na drewnianych bądź stalowych nogach, z materiałowymi kloszami, to doskonałe uzupełnienie aranżacji skandynawskiej. Lampa podłogowa zwiększy wygodę domowników podczas czytania czy oglądania telewizji. Pozwoli także wyczarować we wnętrzu niepowtarzalny klimat.

RSA

Lampa podłogowa RSA

Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim są świeże i przytulne. Dominują jasne, naturalne barwy. Jeśli chodzi o lampy skandynawskie, dominują odcienie bieli,szarości i beże. Spotykamy też oczywiście żywsze kolory, jak granat, czerwień czy odcienie fioletu, które pozwalają otrzymać efekt kontrastu. Wieczorami dobrze dobrana lampa w stylu skandynawskim może podkreślić charakter pomieszczenia oraz stworzyć nastrój odpowiedni do relaksu. Salon urządzony w stylu skandynawskim, oświetlony jasnym światłem lampy, będzie komfortowym miejscem do wykonywania codziennych obowiązków, jak i do wypoczynku.

Wszystkie modele lamp skandynawskich wiszących i podłogowych dostępne są w naszym sklepie, w kategorii lampy. Zapraszamy!

close

10% rabat
na pierwsze zakupy

Witaj w naszym sklepie! Na dobry początek mamy dla Ciebie rabat 10% na pierwsze zakupy.
Zapisz się do naszego newslettera i odbierz rabat.