Lampy wiszące ze szklanym kloszem

Szklany klosz to elegancja i klasyka. W designerskim oświetleniu nie ma jednak mowy o nudzie, a klasyczny wcale nie oznacza standardowy. Lampy wiszące ze szklanymi kloszami pięknie rozpraszają światło, zapewniając komfortowe oświetlenie. Dają się łatwo myć, są praktyczne i wytrzymałe. Same zalety! Jeśli do tego wybierzemy oryginalny model dopasowany do wystroju, lampa może stać się jednym z głównych akcentów dekoracyjnych w naszym pomieszczeniu

Szkło to bodaj najbardziej wdzięczny materiał, jeśli chodzi o klosz do lampy. Lampy wiszące ze szklanymi kloszami to już absolutna klasyka, jeśli chodzi o oświetlenie do salonu. Stosujemy je też w sypialniach, łazienkach czy kuchniach. Szkło stosowane jest również w konkietach ściennych czy plafonierach. Nic dziwnego. Jakiż bowiem inny materiał równie dobrze przepuści światło?

Szkło w kloszu wcale nie musi być jednak całkowicie przezroczyste. Lekko lub mocno przydymione, pozwoli wprowadzić ciekawy efekt dekoracyjny i złagodzi światło. Takie oświetlenie pomoże stworzyć w pomieszczeniu nastrój relaksu i wypoczynku. Dobrze sprawdzi się między innymi w sypialni.

Sila - 27 - Amber Glass

Sila 20 Amber Glass

Sila - 27 - Smoke Glass - lampa wisząca ze szklanym kloszem

Sila 27 Smoke Glass

W kloszach często stosuje się też szkło mleczne, w różnym stopniu przepuszczające światło. Jego powierzchnia może być gładka i z połyskiem lub matowa.

Luke S

Luke S

Jeśli chodzi o stylistykę lamp wiszących z kloszami szklanymi, nie ma żadnych ograniczeń. Szkło doskonale sprawdza się tak w oprawach nowoczesnych, jak i stylizowanych, np. industrialnych czy retro.

Pięknie prezentują się np. lampy wiszące nowoczesne z kloszami z przezroczystego szkła. Minimalistyczny design daje w tym wypadku wrażenie lekkości i delikatności. Oprawa może być całkiem prosta bądź może wyróżniać się ciekawym, niestandardowym kształtem klosza:

Sala 25

Sala 25

Luna S7 - Chrome

Luna S7 Chrome

Zupełne przeciwieństwo to lampy zeszklanymi kloszami w stylu retro. Szkło pojawia się w oświetleniu od początków jego istnienia. Nic więc dziwnego, że jest jednym z pierwszych materiałów, jeśli chodzi o oprawy stylizowane na te zminionych epok:

Irys S Brown

Na koniec nasze ulubione lampy industrialne. Tu również projektanci często sięgają po poszkło, które daje bardzo wiele możliwości. Do wyboru mamy ciekawe lampy wiszące ze szklanymi kloszami, stylizowane na stare oświetlenie fabryk, warsztatów i hal magazynowych.

Raw Glass 1

Raw Glass 3

Szkło jest chyba pierwszym materiałem, który przychodzi do głowy większości z nas, gdy mowa o kloszachdo lamp. Jak widać, nie ma tu jednak mowy o rutynie. Oprawy oświetleniowe ze szklanymi kloszami mogą być bardzo wyjątkowe i oryginalne, a nawet awangardowe.