Lampy żarówki

Wiszące lampy żarówki na kolorowych kablach to jeden z najmodniejszych trendów ostatnich lat, jeśli chodzi o oświetlenie. Znajdziemy je nie tylko w mieszkaniach, ale także w eleganckich lokalach, restauracjach, kawiarniach czy hotelach. Lampy żarówki są minimalistyczne, nowoczesne i oryginalne. Lampy w kształcie żarówki pasują do aranżacji w różnym stylu.

Niegdyś żarówka bez klosza, wisząca z sufitu na kablu, kojarzyła się wyłącznie z bałaganem i z przeprowadzaniem remontu. Obecnie podobne oświetlenie możemy spotkać w eleganckich wnętrzach, w otoczeniu designerskich mebli i dodatków. Czy jednak rzeczywiście chodzi o najzwyklejsze żarówki i smutne standardowe kable? Niekoniecznie, lampy żarówki to coś więcej!

Lampy żarówki, mimo swego minimalizmu, przykuwają spojrzenia.

Jak to możliwe? W tym wypadku siła tkwi w szczegółach. Przede wszystkim, ważny jest kształt samej żarówki. W oświetleniu tego typu najlepiej sprawdzają się oczywiście żarówki dekoracyjne. Można zdecydować się na przykład na żarówkę w stylu retro, o ciekawym kształcie. Doskonale prezentują się m.in. tak zwane żarówki Edisona, stylizowane na pierwsze źródła światła elektrycznego opatentowane przez ich twórcę w XIX wieku. Oczywiście nowoczesne żarówki dekoracyjne funkcjonują w oparciu o oszczędne, innowacyjne technologie, w tym technologię ledową.

Żarówki Edisona

Po drugie, żarówka ozdobna najlepiej prezentować się będzie na dekoracyjnym kablu w oplocie, dobranym specjalnie pod kątem danej aranżacji. Do wyboru mamy kolorowe kable w oplotach materiałowych: z lnu, bawełny, poliestru, satynowe i nie tylko.

Lampa wisząca Multi 5 - z kolorowych kabli

Do modnej lampy żarówki warto zastosować również ciekawą podsufitkę i oprawkę – np. zdrewna lub betonu albo z kolorowego tworzywa sztucznego. W sprzedaży dostępnych jest bardzo wiele wzorów, które znacząco podnoszą estetykę lamp i dodają całości charakteru.

Kalla Quadro LOFTLIGHT - lampa z żarówką dekoracyjną

Jak widać, żarówki na kablu również mogą wyglądać kolorowo i ciekawie. Nic dziwnego, że z oświetlenia remontowego awansowały na oświetlenie do salonu. Obecnie lampy żarówki są jednymi z chętniej wybieranych przez osoby szukające ciekawych rozwiązań. Jeśli i Ty chciałbyś zbudować własną lampę z kolorowych kabli i innych elementów, zapraszamy do naszego konfiguratora.