Nowoczesne lampy do biura

Wystrój biur kojarzy się zwykle z nudą i szarością. Niesłusznie! Nowoczesne firmy chcące kreować swój korzystny wizerunek dbają o design wnętrz. W ciekawym, funkcjonalnym i energetycznym pomieszczeniu pracuje się lepiej. To naturalne, że lubimy otaczać się atrakcyjnymi przedmiotami, zatem dlaczego nie zadbać o nie w miejscu pracy? Koniec ze standardowymi lampami i formalnym stylem. Sklep LampaLampa.pl ma w swojej ofercie nowoczesne lampy, które ożywią każda przestrzeń biurową oraz nadadzą jej charakteru.

Lampy sufitowe i nowoczesne kinkiety 

To co uniwersalne, nie musi być nudne. Prostota i elegancja również mogą inspirować. Formalny styl wnętrz biurowych można w łatwy sposób urozmaicić. Prosta plafoniera, odpowiednio wybrana pod kątem innych elementów wystroju, może robić nie lada wrażenie.

Oświetlenie sufitowe w biurze musi zapewniać komfort pracy. Do pracy przy komputerze stosuje się najczęściej oprawy rastrowe eliminujące zjawisko olśnienia. W salach konferencyjnych, korytarzach, pomieszczeniach socjalnych itp. możemy już jednak puścić wodze fantazji i zastosować nowoczesne lampy sufitowe a dodatkowo ciekawe kinkiety.

Squareline

Squareline z kolekcji LoftLight Selection

VER-C1 - plafon

Plafon VER-C1

Plan 36 - LOFTLIGHT

Plafon Plan 36 Loftlight

Lampy stojące

W niektórych sytuacjach w miejscu pracy występuje potrzeba zastosowania dodatkowo oświetlenia stojącego. W tym przypadku możemy sięgnąć po designerskie, nowoczesne lampy biurkowe, które doskonale sprawdzają się w kancelariach, gabinetach i nie tylko. Niektóre lampki stołowe to popis nowatorskiego desingu w najlepszym wydaniu.

BLW-T1

Lampa stołowa BLW-T1 inspirowana projektem Blow

Derby LED

Derby

Pola LOFTLIGHT

Mingo T Black LOFTLIGHT

Pamiętajmy, że w przypadku lampy biurkowej odległość żarówki od blatu nie powinna przekraczać 35 centymetrów. Jeśli chodzi o dobór żarówki, za minimum niezbędne do lampki nad biurko uważa się halogen 25 W bądź żarówkę 60 W. Najbardziej zbliżone do światła dziennego jest światło halogenowe, chodź dobrym wyborem jest również nowoczesne oświetlenie LED.

Jakie światło do biura?

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak duży wpływ na naszą zdolność do pracy ma światło. Oświetlenie pozwala stworzyć odpowiedni nastrój, wpływa na nasze samopoczucie, może odprężać lub wręcz przeciwnie, sprzyjać skupieniu. W miejscach pracy najlepiej jest wybierać światło o barwie zimnej. Doskonałym wyborem do biura będzie oświetlenie LED o barwie białej chłodnej, które dodaje energii, stymuluje do pracy, nie męczy wzroku i zapewnia komfort, a przy tym jest energooszczędne.

Oświetlenie do pracy w biurze, w szczególności do pracy przy komputerze, musi spełniać określone normy. Nie oznacza to jednak wcale, że musimy rezygnować całkowicie z nowoczesnego designu w naszej firmie. Samopoczucie ma wpływ na wydajność naszej pracy, warto zatem zadbać o komfortowe oświetlenie, a także o przyjazny, atrakcyjny wystrój w przestrzeni biurowej.