5 pomysłów na romantyczną sypialnię

Sypialnia to pomieszczenie kojarzące się z relaksem i zasłużonym odpoczynkiem po długim, ciężkim dniu. Jako że spędzamy w nim średnio ⅓ naszego życia, warto poświęcić na jego wystrój nieco więcej czasu. Sypialnię urządzić można między innymi w stylu romantycznym. Czym powinno charakteryzować się idealne wnętrze tego typu?

5 sprawdzonych patentów na sypialnię w stylu romantycznym

Jaka powinna być idealna, romantyczna sypialnia?

  1. Kolorami, które najlepiej sprawdzą się w takim pomieszczeniu, są: biel, szarość, róż, fiolet oraz wszelkiego rodzaju pastelowe odcienie.
  2. Dominującymi wzorami w romantycznej sypialni mogą być motywy kwiatowe – czy to drobne, czy w rozmiarze XXL. Printy znajdować mogą się na jasnym lub ciemnym tle.
  3. W roli dodatków do romantycznej sypialni znakomicie sprawdzać będą się świeczniki, kominki, puchate poduszki oraz wazony wypełnione kwiatami.
  4. Aby nadać takiemu pomieszczeniu osobistego charakteru, warto ozdobić je przy pomocy zdjęć z drugą połówką w eleganckich ramkach – czy to stojących, czy wiszących.
  5. Materiałem, który znakomicie sprawdzać będzie się w każdej, romantycznej sypialni,  jest drewno. Wykonane mogą być z niego zarówno meble, jak i podłoga.

Jaka lampa do sypialni urządzonej w stylu romantycznym?

Jak wiadomo, odpowiednio dopasowane światło jest w stanie stworzyć jedyny w swoim rodzaju, romantyczny nastrój. Jakie oświetlenie do sypialni zaaranżowanej w tym klimacie będzie najlepszym rozwiązaniem? Kluczową kwestią jest odpowiednie rozmieszczenie punktów świetlnych. Poza dużym, sufitowym oświetleniem, które doskonale sprawdzać będzie się między innymi podczas szykowania się do wyjścia, w romantycznej sypialni warto zastosować także kinkiet różowy zamontowany nad łóżkiem czy niewielkie lampki ustawione na stolikach nocnych znajdujących się po obu stronach posłania. Warto eksperymentować z doborem różnych punktów świetlnych – zmiana natężenia oraz lokalizacji światła jest w stanie skutecznie zmienić charakter danego pomieszczenia. Bardzo ważną kwestią jest także stosowne rozproszenie światła, które umożliwia specyficzna budowa niektórych lamp. Tworzone przez nie cienie i półcienie mają zarówno odprężający, jak i zmysłowy charakter. 

Jaka lampa do sypialni? Podczas wyboru szczególną uwagę należy zwrócić na jej temperaturę barwową. W tym pomieszczeniu najlepiej sprawdzać będzie się ciepłe światło o parametrach na poziomie 2700-3000 K. To sprawdzony sposób na stworzenie wrażenia przytulności i intymności. Ciekawym rozwiązaniem do sypialni będzie także zamontowanie w niej kolorowych żarówek. Podczas romantycznej randki z drugą połówką znakomicie sprawdzać będą się na przykład modele czerwone. Aby jeszcze lepiej dopasować światło w sypialni do aktualnego nastroju, warto rozważyć instalację lamp wyposażonych w funkcję regulacji natężenia.

Nasz sklep internetowy oferuje różnego rodzaju lampy, które będą znakomicie prezentowały  się w każdej sypialni urządzonej w stylu romantycznym. Na uwagę zasługują tutaj między innymi kinkiety, jak na przykład Bang Bang. To niezwykle efektowna lampa w kolorze czerwonym, o geometrycznej formie, wykonana z tworzywa akrylowego, aluminium oraz stali.

Efektowne dodatki dekoracyjne do sypialni

Lampy to niejedyne elementy wystroju romantycznej sypialni, które znaleźć można w naszym asortymencie. Oferujemy także inne dodatki dekoracyjne do sypialni, takie jak na przykład dywany. Dzięki nim sypialnia nabierze przytulnego charakteru i będzie cieszyła oko. Czym powinien charakteryzować się idealny dywan do romantycznej sypialni? Przede wszystkim nie może być zbyt duży. Jego głównym zadaniem powinno być podkreślenie wyglądu najważniejszego mebla w tym pomieszczeniu, jakim jest łóżko. Najlepiej, aby dywan okalał je z 3 stron tak, aby wstając rano, można było na nim położyć nogi. Znajdować powinien się w odległości co najmniej 90 centymetrów od ścian. Dzięki temu będzie można swobodnie ustawić wzdłuż nich meble. Jeżeli chodzi o kształt, do wyboru mamy między innymi modele prostokątne oraz okrągłe. Kolorami dywanów, które najlepiej sprawdzać będą się w romantycznej sypialni, są odcienie różu, fioletu oraz czerwieni. 

Który z dywanów z naszego sklepu internetowego pasować będzie do takiego wnętrza? Godny polecenia jest model Ashiyan Mink wykonany z połączenia wysokiej jakości poliestru oraz bawełny. Jego wymiary to 160 x 230 centymetrów. Dywan ten charakteryzuje się niepowtarzalnym efektem akwareli oraz zastosowanym “Used Look”. Został utkany na tkaninowych krosnach. Dywan posiada powłokę Easy Clean chroniącą przed wnikaniem cieczy oraz plam. Dodatkowo ułatwia ona utrzymanie go w czystości. Do zalet tego modelu zaliczyć można również obecność antypoślizgowego podkładu.

Do romantycznej sypialni dopasować można także różnego rodzaju dodatki – dekoracje z naszej oferty. Do wyboru są tutaj między innymi oryginalne figurki czy ozdoby ścienne. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty oraz do czerpania inspiracji płynących z tych niezwykłych wyrobów. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, wspólnie zastanowimy się, jakie oświetlenie do sypialni wybrać lub które z dodatków okażą się najlepszą formą dekoracji.  

Dodaj komentarz