Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Polityka prywatności.

Betonowe lampy industrialne

Drugi typowy dla stylu industrialnego materiał to beton. Podobnie jak metal, pozornie zimny i surowy – a jednak pozwala stworzyć we wnętrzach wyjątkowy klimat. Oprawy, wktórych wykorzystano beton, są bardzo oryginalne i zwracają uwagę swoim nietuzinkowym, nowoczesnym designem.


Beton nie musi być szary i nudny. Wręcz przeciwnie. Jego zastosowanie w nowoczesnym wzornictwie daje ogromne możliwości. Jeśli chodzi o lampy industrialne, w ofercie Loftlight do dyspozycji mamy wiele kolorów i dekoracyjnych wykończeń dla betonu. Więcej pisaliśmy o nich w artykule o lampach betonowych Loftlight.

Lampa betonowa KOBE 1 


W lampach betonowych stosowane są też inne rozwiązaniao charakterze dekoracyjnym, dzięki którym lampa z betonu może wyglądać na stary przedmiot z własną historią. Nierównomierna faktura, pęknięcia, dziury, zarysowania doskonale imitują rzeczywiste zniszczenia. Lampy betonowe nadal wyglądają jednak stylowo i nowocześnie, a wystrój industrialny nie ma w sobie nic z niechlujności. Wręcz przeciwnie. Jego podstawowe wytyczne to ład, porządek i przestrzeń.

Febe Volcano


Febe WallNowoczesne betonowe klosze miewają proste geometryczne kształty: walce, prostokąty, sześciany. Obok zachowawczych, minimalistycznych worów znajdziemy też jednak zaskakująco, jak na beton, lekkie i delikatne.Kalla 31


Orto LOFTLIGHT


Korta 3
Febe


Beton to wybór nie tylko dla zwolenników prostoty. Obok szarości i naturalnych kolorów znajdziemy ciekawe wykończenia dekoracyjne. Obok prostych form, te owiele finezyjne i zaokrąglone. Betonowe lampy sprawdzają się nie tylko w aranżacjach industrialnych. Stanowią doskonałe uzupełnienie minimalistycznego wystroju w nowoczesnym stylu. Pięknie harmonizują z jasną, dużą przestrzenią. Równie dobrze można też zastosować jasny kolor betonu w zestawieniu z ciemnym otoczeniem mebli i ścian, otrzymując efekt kontrastu, dzięki któremu lampa betonowa będzie jeszcze bardziej zwracać na siebie uwagę.