Betonowe lampy industrialne

Drugi typowy dla stylu industrialnego materiał to beton. Podobnie jak metal, pozornie zimny i surowy – a jednak pozwala stworzyć we wnętrzach wyjątkowy klimat. Oprawy, w których wykorzystano beton, są bardzo oryginalne i zwracają uwagę swoim nietuzinkowym, nowoczesnym designem.

Beton nie musi być szary i nudny.

Wręcz przeciwnie. Jego zastosowanie w nowoczesnym wzornictwie daje ogromne możliwości. Jeśli chodzi o lampy industrialne, w ofercie Loftlight do dyspozycji mamy wiele kolorów i dekoracyjnych wykończeń dla betonu. Więcej pisaliśmy o nich w artykule o lampach betonowych Loftlight.

Kobe 1 LOFTLIGHT

Lampa betonowa KOBE 1 

W lampach betonowych stosowane są też inne rozwiązania o charakterze dekoracyjnym, dzięki którym lampa z betonu może wyglądać na stary przedmiot z własną historią. Nierównomierna faktura, pęknięcia, dziury, zarysowania doskonale imitują rzeczywiste zniszczenia. Lampy betonowe nadal wyglądają jednak stylowo i nowocześnie, a wystrój industrialny nie ma w sobie nic z niechlujności. Wręcz przeciwnie. Jego podstawowe wytyczne to ład, porządek i przestrzeń.

Febe Volcano 15 LOFTLIGHT

Febe Volcano

Febe Wall LOFTLIGHT

Febe Wall

Nowoczesne betonowe klosze miewają proste geometryczne kształty: walce, prostokąty, sześciany. Obok zachowawczych, minimalistycznych worów znajdziemy też jednak zaskakująco, jak na beton, lekkie i delikatne.

Kalla 31 LOFTLIGHT

Kalla 31

Orto LOFTLIGHT

Orto LOFTLIGHT

Korta 3 - LOFTLIGHT

Korta 3

Febe 15 LOFTLIGHT

Febe 15

Beton to wybór nie tylko dla zwolenników prostoty. Obok szarości i naturalnych kolorów znajdziemy ciekawe wykończenia dekoracyjne. Obok prostych form, także finezyjne i zaokrąglone. Betonowe lampy sprawdzają się nie tylko w aranżacjach industrialnych. Stanowią doskonałe uzupełnienie minimalistycznego wystroju w nowoczesnym stylu. Pięknie harmonizują z jasną, dużą przestrzenią. Równie dobrze można też zastosować jasny kolor betonu w zestawieniu z ciemnym otoczeniem mebli i ścian, otrzymując efekt kontrastu, dzięki któremu lampa betonowa będzie jeszcze bardziej zwracać na siebie uwagę.