Girlandy zewnętrzne – pomysł na oświetlenie ogrodu, balkonu i tarasu

Girlanda ogrodowa

Wieczorem i w nocy, a także w pochmurne dni, światło jest niezbędne do komfortowego funkcjonowania. Potrzebujemy oświetlenia zarówno podczas pracy, jak i odpoczynku, w domu, a także na zewnątrz. Chyba nikt nie wyobraża sobie pracy w ogrodzie, czasu z książką, czy wieczornego spotkania z przyjaciółmi bez odpowiedniego oświetlenia. Jeśli chcemy spędzić czas na zewnątrz już po zmroku, warto zwrócić uwagę na lampy zewnętrzne, dostępne w różnych wariantach. Każda z nich może być wykorzystana w inny sposób, przybiera inną formę, a w związku z tym nadaje otoczeniu wyjątkowy klimat. Wszystkim, którzy chcą oświetlić taras, balkon i ogród regularnie oddalonymi, małymi lampkami i szukają subtelnego oraz urokliwego oświetlenia, polecamy girlandy zewnętrzne. Będzie to niezwykle gustowne rozwiązanie nadające uroku nocą i stanowiące piękną ozdobę za dnia. Girlandy to delikatne światło, doskonale sprawdzające się m.in. podczas imprez plenerowych.

Oświetlenie na balkon i taras – czy warto stawiać na girlandy zewnętrzne?

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w bloku, czy własnym domu, masz taras przy ogrodzie, czy balkon na piętrze, zapewne spędzasz tam sporo czasu. Taras to wspaniałe miejsce na dni ciepłe i chłodne. Jest przestrzenią zewnętrzną, więc spędzamy czas na zewnątrz, a jednocześnie znajduje się blisko domu. Jeśli masz taras, warto nadać mu indywidualny charakter. Jak to zrobić? Doskonale nada się do tego odpowiednie oświetlenie. Na tarasie i balkonie dobrze jest mieć:

Dlaczego aż tyle? Przecież jedno dobre źródło światła by wystarczyło! Otóż nie, ponieważ każde z nich spełnia inne zadanie. Duże lampy pozwalają na zagospodarowanie kącika do spokojnej lektury, ale podczas spotkań towarzyskich niezastąpione stają się girlandy zewnętrzne, zapewniające intymną, relaksującą atmosferę. Girlandy to małe punkty świetlne umieszczone na jednym kablu, które po powieszeniu znajdują się w regularnych odstępach i wspaniale, delikatnie oświetlają przestrzeń wokół siebie.

Girlanda ogrodowa

Jak oświetlić ogród – czy girlandy zewnętrzne wystarczą?

Część ogrodu często stanowi altana, a na małym podwórku także taras. Ustawienie na nich gustownych mebli drewnianych wpłynie na wygląd całego ogrodu bardzo pozytywnie i pozwoli stworzyć strefę relaksu. Aby nadać odpowiedniego klimatu, należy też zadbać o dobre oświetlenie. Wieczorem i nocą światło dodaje blasku i uroku nie tylko dekoracjom, ale też roślinom. W różnych sytuacjach potrzebujemy też innego oświetlenia. Nie należy więc ograniczać się do jednego rodzaju lamp. Girlandy zewnętrzne wyglądają wspaniale i wprowadzają przyjemny nastrój. Są doskonałe na spotkania towarzyskie oraz podczas spaceru po ogrodzie. Dobrze jest je jednak uzupełnić innymi rozwiązaniami, na przykład lampami ustawianymi na ziemi, jak totem SLIM. Są to zazwyczaj lampy solarne, które wykorzystują odnawialne źródła energii. Mogą je więc śmiało wykorzystywać ci, którzy chcą żyć ekologicznie. Osobom chcącym zobaczyć więcej w czasie wieczornego pobytu w ogrodzie przydadzą się też lampiony – lampy zewnętrzne, które można trzymać w ręku.  

Jak powiesić girlandy w ogrodzie i na tarasie?

Oświetlenie zewnętrzne jest trudniejsze do zaplanowania niż to w domu. Trzeba je zamontować tak, żeby wygodnie było siedzieć, przemieszczać się i przede wszystkim, żeby założenie źródła światła było możliwe. Na stoliku w altanie postawimy tylko lampkę na baterie lub solarną, ponieważ nie założymy tam gniazdka elektrycznego. Do oświetlenia ogrodu musimy też użyć lamp zabezpieczonych przed wpływem warunków atmosferycznych. Te ograniczenia sprawiają, że konieczne jest wykazanie się kreatywnością. Girlandy zewnętrzne wymagają zaczepienia i o ile na tarasie nie jest to problem, bo wystarczy zawiesić je po obwodzie lub przekątnej pomieszczenia, to w ogrodzie musimy trochę pogłówkować. Bardzo pomocne są altany i drzewa, których gałęzie nie złamią się pod ciężarem kabla i żarówek. Brak takich możliwości zmusza do przemyślenia, jak powiesić girlandy w ogrodzie w taki sposób, aby kabel się nie przerwał.

Girlanda ogrodowa

Jakie żarówki do girlandy ogrodowej będą najlepsze?

Sposób, w jaki powiesimy girlandy zewnętrzne to nie wszystko. Ciekawy efekt można osiągnąć też z odpowiednio dopasowaną żarówką. Jakie żarówki wybrać do girlandy ogrodowej? Oryginalne żarówki dekoracyjne zachwycają swoim wyglądem, gdy światło jest zgaszone i olśniewają blaskiem po zapaleniu. Na szczególną uwagę zasługują żarówki dające światło różnego koloru. Dzięki wielu odcieniom żarówek możemy dodatkowo podkreślić piękno naszych roślin i nadać zupełnie nowego klimatu przestrzeni zewnętrznej. Pamiętajmy, że oświetlenie ogrodu jest równie ważne, jak światło w domu i nie należy zaniedbywać tego elementu aranżacji. 

U nas kupisz wysokiej jakości GIRLANDY OGRODOWE o różnych długościach.

Dodaj komentarz