Jaki dywan wybrać mając psa lub kota?

Dywany Harper - kolekcja outdoor/indoor Roolf Living

Zgodnie z opublikowanym przez TNS Polska raportem pt. „Zwierzęta w polskich domach” z 2014 roku, ponad 80% Polaków posiada psa, natomiast kota ponad 40%. Opieka nad czworonożnym przyjacielem to nie tylko gwarancja bezcennej radości każdego dnia, ale także duża odpowiedzialność. Każde zwierzę wymaga bowiem specjalistycznej karmy, bezpiecznych zabawek czy wygodnego posłania. Osoby przygotowujące się do przyjęcia zwierzęcia do swojego domu powinny nie tylko zadbać o odpowiednie wyposażenie stworzone właśnie z myślą o nim, ale także właściwie zorganizować przestrzeń życiową. W tym momencie wielu z nas zastanawia się, jakie wyposażenie wypoczynkowe czy też jaki dywan wybrać przy zwierzętach domowych? 

Dobór dywanu a zwierzęta domowe

Jaki dywan wybrać przy psach czy kocie? Na co warto zwrócić uwagę? Czy materiał i kolor mają znaczenie? To najczęściej zadawane pytania zarówno przez aktualnych, jak i przyszłych opiekunów czworonożnych przyjaciół. Wybór odpowiedniego dywanu to nie lada wyzwanie nie tylko dla osób mających już zwierzę, ale także osób urządzających dom czy mieszkanie. Kluczowym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest łatwość w  usuwaniu codziennych zanieczyszczeń, a w szczególności sierści psa czy kota. W następnej kolejności istotne jest, aby dywan był dobrany kolorystycznie do umaszczenia zwierzęcia domowego bądź charakteryzował się dużą ilością wzorców. Natomiast najlepszym materiałem dywanu, który sprawdzi się w domu zamieszkałym przez czworonoga, jest poliester. Jesteś ciekawy, dlaczego właśnie te cechy są odpowiedzią na pytanie „Jaki dywan wybrać przy kocie czy psie?”. Przekonaj się sam, czytając dalszą część artykułu.

Najlepszy materiał dywanu dla właścicieli psów lub kotów

Zdania na temat idealnego materiału dywanu dla właścicieli czworonożnych przyjaciół są podzielone, więc czym warto się kierować, zadając sobie pytanie „Jaki dywan wybrać, gdy w domu jest pies lub kot?”. Podstawowymi elementami, na które należy zwrócić uwagę kupując dywan powinno być runo, czyli górna część, którą widać gołym okiem i czuć podczas dotyku oraz gęstość tkanin. Im większa gęstość materiału, tym łatwiej usunąć wszelkie zabrudzenia. Pierwszą propozycją dla właścicieli psa lub kota jest dywan wykonany z poliestru. Cechuje go przede wszystkim niezwykła odporność na plamy, dzięki czemu można uniknąć widocznych gołym okiem zabrudzeń. Oprócz tego materiał jest naprawdę wytrzymały i charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do podłogi. Ciekawą opcją jest także dywan wykonany z nylonu, który jest nie tylko trwały, ale także odporny na wilgoć. Jednak najpopularniejszym rozwiązaniem i odpowiedzią na pytanie, jaki dywan wybrać przy psie czy kocie, jest ten wykonany z prawdziwej wełny. Jest to najpowszechniejsza opinia, która krąży wśród właścicieli czworonogów. Materiał ten nie tylko doskonale izoluje, ale także ma naturalne właściwości bakteriobójcze, które wpływają na redukcję zanieczyszczeń z powietrza w danym pomieszczeniu. Wełna jest także odporna na zabrudzenia, dzięki czemu nie wymaga ona specjalistycznego czyszczenia w pralni chemicznej.

Kolorystyka dywanu a sierść pupila

Odpowiedni dobór kolorystyczny dywanu to druga najważniejsza cecha, na którą warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnego dywanu do domu, w którym gości czworonożny przyjaciel, zaraz po łatwym w utrzymaniu materiale. Najlepszą i zarazem najpopularniejszą propozycją jest dywan w odcieniach zbliżonych do koloru sierści pupila. Dzięki temu włosie zwierzęcia będzie zdecydowanie mniej widoczne dla oka. Stawiając na dywan o jasnej barwie, warto pamiętać o widocznych zabrudzeniach, które pupil może nanieść za pomocą łap. Natomiast w przypadku produktów o ciemnych odcieniach należy wspomnieć, że pomimo tego, iż wydają się idealnym rozwiązaniem, gdy czworonóg cechuje się jasną sierścią, włosy będą znacznie bardziej widoczne. Inną ciekawą propozycją są produkty wyróżniające się niepowtarzalnymi i barwnymi wzorami tradycyjnymi, bądź orientalnymi. W tym przypadku sierść psa tudzież kota gubi się między skomplikowanymi szablonami. 

Czyszczenie dywanu, gdy w domu jest pies lub kot

Twój dywan wygląda, jakby nadawał się do wymiany? Zastanawiasz się jak czyścić dywan, gdy w domu jest pies lub kot? Zaraz odpowiemy na wszystkie trapiące Cię pytania, a utrzymanie porządku w mieszkaniu z czworonożnym przyjacielem stanie się znacznie łatwiejsze. Pierwszą rzeczą, na którą powinno zwrócić się szczególną uwagę, jest skład preparatów do czyszczenia dywanów. Najbezpieczniejsze i najbardziej efektywne okazuje się czyszczenie parą, ale jeśli nie ma takiej możliwości, warto postawić na produkty, które natychmiastowo usuną zabrudzenia z powierzchni dywanu. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie pozbyć się zanieczyszczeń na własną rękę, należy zamówić profesjonalne czyszczenie, które najpierw usunie plamy, a następnie zniweluje nieprzyjemny zapach.

Polecane dywany - łatwe w czyszczeniu

Dodatki do wnętrz

Dywan Harper Grey

1 340,00 2 390,00 

Dodatki do wnętrz

Dywan Harper Red

1 340,00 2 390,00 

Dodatki do wnętrz

Dywan Summer Quai Turquoise

1 340,00 2 390,00 

Dodatki do wnętrz

Dywan Ziggy Anthracite Beige

1 340,00 2 390,00 

Dodatki do wnętrz

Dywan Brighton Blue

1 340,00 2 390,00 

Dodatki do wnętrz

Dywan Harper Blue

1 340,00 2 390,00 

Dodatki do wnętrz

Dywan Ziggy Blue Beige

1 340,00 2 390,00 
1 670,00 

Dodatki do wnętrz

Dywan Harper Lime

1 340,00 2 390,00 

Dodatki do wnętrz

Dywan Anatolia Gray

999,00 

Dodatki do wnętrz

Dywan Ziggy Red Beige

1 340,00 2 390,00 

Dodatki do wnętrz

Dywan Meridian Turquoise

1 340,00 2 390,00 

2 thoughts on “Jaki dywan wybrać mając psa lub kota?

Dodaj komentarz