Sypialnia – nowoczesne oświetlenie

Eos Medium Light Grey UMAGE (VITA Copenhagen)

Sypialnia to pomieszczenie, w którym chcemy stworzyć szczególny nastrój: wypoczynku, relaksu i intymności. Oprócz górnego światła stosujemy tu bardzo często oświetlenie punktowe, lampki stojące lub kinkiety. Jak oświetlić sypialnię, aby uzyskać najlepszy efekt? Jaską lampę wybrać, żeby wyglądała atrakcyjnie i nowocześnie? Dziś trochę inspiracji i garść praktycznych porad.

Wybierając nowoczesne oświetlenie do sypialni, powinniśmy zwrócić uwagę na klika kwestii. Po pierwsze, już na samym początku, rozplanujmy punkty świetlne w pomieszczeniu – uwzględniając nasze potrzeby oraz komfort użytkowania lamp. Jeśli lubisz czytać w łóżku, oprócz lampy sufitowej w centralnej części pomieszczenia, przydadzą się również boczne źródła światła. Doskonale w tej roli sprawdzają się małe lampki stojące ustawione na szafkach nocnych. Inne rozwiązanie to lampy – kinkiety ścienne, które można rozmieścić po obu stronach łóżka.

Nie zawsze musimy tez decydować się na lampę sufitową wiszącą w centralnej części naszej sypialni. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się małe oprawy wpuszczane, zastosowane w różnych miejscach na suficie, czyli oświetlenie punktowe. Lampki rozmieścić można wzdłuż łózka lub rozplanować punkty świetlne w inny, dowolny sposób, uzyskując komfortowe, klimatyczne oświetlenie. W sypialni zwykle bardziej zależy nam na przyjemnym nastroju niż na jasnym świetle i szerokim kącie jego padania. Oświetlenie w sypialni ma nie tyle zapewniać jak najlepszy komfort podczas wykonywania codziennych obowiązków, ile raczej wprowadzać w nastrój relaksu i wyciszenia.

Nowoczesne lampy, design ma znaczenie

Kiedy już rozplanujesz rozmieszczenie punktów świetlnych w sypialni, przyjdzie czas na wybór opraw. Tu nie powinieneś mieć specjalnych problemów, bowiem do dyspozycji masz nieskończona ilość stylowych lamp sufitowych, kinkietów i lamp stojących. Pozostaje dobrać oprawy pasujące do wystroju danego wnętrza. Jeśli masz zapał do urządzania pomieszczeń, twoją uwagą z pewnością przykują designerskie lampy w stylu industrialnym, lampy betonowe oraz lampy skandynawskie. W naszym sklepie dostępne jest nowoczesne oświetlenie wzorowane na projektach najlepszych światowych designerów. Zapraszamy do odwiedzenia kategorii lampy wiszące, w której znaleźć można wiele awangardowych, wyjątkowych opraw, w tym lampy z niestandardowych materiałów, jak beton, metal czy pierze.

Eos Large Light Grey UMAGE (VITA Copenhagen)

Eos by UMAGE

Voltera 32 cm - Shine Black / Brass - LOFTLIGHT

Voltera LOFTLIGHT

Niezdecydowanym – oraz miłośnikom prostoty – proponujemy minimalistyczne lampy nowoczesne, pasujące do większości pomieszczeń. Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, postaw na to, co sprawdza się zawsze. Wybierz biel, beż, odcienie szarości – w połączeniu z prostą nowoczesną formą.

Zapraszamy również do odwiedzenia kategorii kinkietów oraz lamp stołowych. Tutaj znaleźć można lampy, które idealnie sprawdzą się jako oświetlenie do czytania i nie tylko.

Luke W

Luke

JOS-T1 - Black

JOS-T1 Black

CAB-T1

Lampa stołowa CAB-T2

RBA Black

RBA Black

Jakie światło?

Ostatnia kwestia, na która powinieneś zwrócić uwagę, wybierając nowoczesne oświetlenie do sypialni, to parametry oświetleniowe zastosowanych żarówek. W sypialni najlepiej sprawdza się światło o barwie ciepłej. Sprzyja ono odprężeniu i wprowadza intymny nastrój. Zrezygnuj z żarówek o chłodnej barwie, które nadają się do pracy i sprzyjają skupieniu.

Nie znaczy to jednak, że musisz rezygnować z oświetlenia LED. Mitem jest, iż wszystkie lampy LED dają zimne, nieprzyjazne światło. Nowoczesne źródła światła działające w oparciu o diody generują bezpieczne, zdrowe dla oczu i przyjazne światło – również o barwie ciepłej (2700 – 3500 K, tzw. barwa ciepła biała). Pomieszczenia oświetlone w ten sposób sprawiają wrażenie bardziej przytulnych.

Dyskretne ciepłe światło w połączeniu z ciekawą oprawą może znacząco zmienić wygląd całej sypialni i poprawić samopoczucie osób w niej przebywających. Warto zatem wyborowi lamp poświecić nieco więcej uwagi.

Zobacz też:

Dodaj komentarz