O czym należy pamiętać przy wyborze lamp do pokoju nastolatka?

Konko - Indigo Blue - nowoczesna lampa w kolorze niebieskim

Jaki typ oświetlenia wybrać do pokoju nastolatka?

W pokoju nastolatka, podobnie jak w pozostałych pomieszczeniach domowych, należy dobrać oświetlenie w taki sposób, aby umożliwiało ono przyjemne spędzanie czasu w trakcie wypoczynku i rozrywki. W przypadku nastolatka niezwykle istotne jest również zadbanie o komfort uczenia się. Poza oświetleniem głównym i dodatkowymi kinkietami ściennymi niezbędne okażą się lampki stołowe, stanowiące jeden z elementów wyposażenia biurka, czyli miejsca pracy każdego dziecka w wieku szkolnym. Kącik przeznaczony do nauki powinien znajdować się przede wszystkim w miejscu, do którego dochodzi światło dzienne – promienie słonecznie nie powinny jednak razić w oczy osoby siedzącej przy biurku. Nie zawsze istnieje jednak możliwość odrobienia pracy domowej w ciągu dnia, dlatego wieczorem przyda się lampka biurkowa. Bardzo ważna jest odległość źródła światła od biurka – powinna ona wynosić około 40 cm. Taki rodzaj oświetlenia znakomicie sprawdzi się również jako lampka nocna.

Lampa zewnętrzna Siesta Rossini Iluminazione

Lampa do pokoju młodzieżowego – weź pod uwagę zdanie nastolatka

Każda lampa w pokoju młodzieżowym odgrywa istotną rolę, dlatego nie warto pomijać tych elementów wyposażenia. Podczas wyboru oświetlenia bardzo ważne jest wzięcie pod uwagę zdania nastolatka. Dorastające pociechy zdecydowanie największą część dnia spędzają właśnie w swoim pokoju, który jest dla nich prawdziwą oazą. Niegdyś wydawało się, że pokój młodzieżowy powinien być pełen kolorów, jednak aktualnie trendy się zmieniają i coraz więcej nastolatków ceni sobie minimalistyczny design. W przypadku chłopców sporym powodzeniem cieszą się żyrandole studyjne, filmowe i te w fabrycznym stylu. Natomiast dziewczynkom z pewnością przypadną do gustu modele w stylu glamour, z pięknymi i błyszczącymi kryształkami, szczególnie jeśli mowa o młodych miłośniczkach mody.

Lampy sufitowe do pokoju młodzieżowego jako główne oświetlenie

Na rynku dostępny jest szeroki wybór lamp sufitowych do pokoju młodzieżowego, co sprawia, że często trudno zdecydować się na konkretny model. Dlatego też warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, które z pewnością ułatwią wybór. Przede wszystkim lampa wisząca młodzieżowa będzie spełniała funkcję głównego oświetlenia, powinna być zatem umieszczona w centralnym miejscu pokoju, aby równomiernie oświetlać każdy kąt (należy zadbać o to, by światło było delikatnie rozproszone po całej przestrzeni). W przypadku niskich pomieszczeń zdecydowanie lepiej sprawdzą się plafony i regulowane zwisy, natomiast do wyższych pokojach idealnym wyborem będą wieloramienne żyrandole, które nie zabiorą wiele miejsca, a jednocześnie będą efektownym oświetleniem. Lampa sufitowa do pokoju nastolatka powinna zapewniać odpowiednie natężenie światła, aby zagwarantować dziecku komfort podczas wykonywania codziennych czynności. Warto również skupić się na designie – najlepiej jeśli wygląd wybranego modelu będzie komponował się z pozostałymi elementami wyposażenia.

Kinkiet do pokoju młodzieżowego jako niezbędny element wyposażenia

Kinkiet do pokoju młodzieżowego to również doskonały wybór z kilku powodów. Przede wszystkim tego rodzaju oświetlenie jest bardzo uniwersalne i sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego metrażu. W przypadku niewielkich pokoi często brakuje miejsca – wówczas kinkiety stanowią najlepszą propozycję – można je zamocować nad biurkiem, nad łóżkiem lub jako formę podkreślenia ściennych dekoracji, gdy w odpowiedni sposób zagramy światłem padającym z kinkietu np. na obraz czy też półkę ze zdobytymi nagrodami i wyróżnieniami w konkursach.

Oświetlenie w formie dekoracji pokoju młodzieżowego

Doskonałym rozwiązaniem będzie również wybór oświetlenia, które może stanowić znakomitą dekorację pokoju. Taki rodzaj lamp z pewnością dopełni każdą aranżację i będzie ciekawym akcentem – bez wątpienia przypadnie do gustu nastolatkowi, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę nowoczesne girlandy świetlne. Modele te zapewniają przyjemne, klimatyczne światło, przy którym można zrelaksować się, poczytać książkę, obejrzeć serial czy pograć w gry. 

Dodaj komentarz