Biżuteria dla twojego salonu – nowoczesne lampy

Gino - S1 - Nikiel

Lampa w salonie powinna być ozdobą, która przykuwa uwagę, a jednocześnie daje odpowiednie światło, które pozwala na wygodne wykonywanie codziennych czynności przy jej blasku. Nowoczesne lampy to rozwiązanie, które zachwyca swoim designem. Wszystko za sprawą oryginalnych projektów, które zamieniają salon w galerię sztuki, gdzie oświetlenie gra główną rolę. Sprawdź, jak prezentują się lampy, które swoim wyglądem dopieszczają gusta najbardziej wymagających osób.

W salonie o okazałych rozmiarach, koniecznie powinna znaleźć się duża lampa, która zwróci na siebie uwagę. Jest to oczywiście doskonałe rozwiązanie nie tylko w salonie, ale również w pozostałych pomieszczeniach, które mają więcej metrów kwadratowych. Dodatkowym czynnikiem skłaniającym do kupienia wielkiej lampy jest wysoki sufit – małe żyrandole czy plafony nie wyglądają wtedy dobrze, a efekt często jest odwrotny i całość wygląda komicznie.

Duża lampa to również świetne podkreślenie lub wzbogacenie stylu skandynawskiego. To właśnie takie wnętrza wręcz wymagają wielkich lamp. Jeśli więc posiadasz salon z minimalistycznym lub skandynawskim zacięciem, a ład i porządek jest jego główną domeną, sprawdź poniższe propozycje lamp, które świetnie się sprawdzą.

Gino - S1 - Nikiel

Lampa Gino S1

Gino S2 to propozycja lampy wiszącej wykonanej z niklu. Pięćdziesiąt żarówek umieszczonych na osobnych „gałęziach” przywodzi na myśl drzewo. Jest to niezwykle designerska lampa dekoracyjna, od której ciężko oderwać wzrok. 88 centymetrów wysokości i 100 cm średnicy robi wrażenie. Za dnia wygląda jak nowoczesna rzeźba, która wieczorem zamienia się w oświetloną konstrukcję dającą niesamowity efekt wizualny.

DND

 Lampa DND

Swoim wyglądem lampa DND przypomina metalowy dmuchawiec, który jednak bardzo ciężko będzie zdmuchnąć. Wykonana z wysokiej jakości aluminium lampa dekoracyjna, posiada średnicę o wymiarze 80 cm, a jej wysokość wynosi 54 cm. Jest to więc mniejsza propozycja od pozostałych, która zachwyca tam samo jak reszta lamp.

Może być zarówno zastosowana w salonie, jak i w przedpokoju, kuchni czy jadalni. Zjawiskowy, surowy charakter lampy sprawia, że jest to bardzo wyjątkowa i unikatowa propozycja, którą ciężko znaleźć w innych domach.

Eos XL White UMAGE (VITA Copenhagen)

Lampa Eos XL White

Ostatnią propozycją w zestawieniu dużego oświetlenia do salonu jest wyjątkowa lampa Eos Large White, która została wykonana z prawdziwych ptasich piór. Ręczne wykonanie sprawia, że każda z zamówionych lamp nieco się od siebie różni, uzyskując tym samym jedyny w swoim rodzaju produkt. Dzięki osłonięciu żarówki papierową obudową, na której przyczepione są pióra, lampa emituje przytulny blask, pozwalający na wprowadzenie przyjemnego klimatu w pomieszczeniu.

Zobacz też:

Dodaj komentarz