Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Polityka prywatności.

Moda na kolorowe kable

Autor admin 24/03/2017 1 Komentarze

Lampa bez klosza, czyli „zwykła” żarówka na kablu, mogłaby kojarzyć się z mieszkaniową prowizorką. Obecnie wcale jednak tak nie jest. Lampy wiszące żarówki to jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Minimalizm w najczystszej postaci. Odrobina nonszalancji i nowoczesne podejście do tematu oświetlenia.

 

Lampy żarówki spotykamy ostatnio w najróżniejszych aranżacjach. We wnętrzach nowoczesnych, industrialnych czy mieszkaniach w stylu skandynawskim. Tego rodzaju oświetlenie pasuje zarówno do ciasnych pomieszczeń z masą dodatków, w których panuje celowy rozgardiasz, jak i do eleganckich, minimalistycznych przestrzeni. Lampy wiszące żarówki spotykamy w modnych restauracjach i prestiżowych hotelach. Nikomu nie kojarzą się już chyba z niechlujnością czy z remontem.

 

kolorowe kable

 

 

Tylko kabel i żarówka – mogłoby się wydawać, że takie oświetlenie nie daje dużego pola do popisu i zawsze wygląda niemal identycznie. Nic bardziej mylnego. Do wyboru mamy całą masę dekoracyjnych żarówek o różnych kształtach i wielkościach oraz odmiennych parametrach świetlnych. Możemy wybierać wśród jedno- i wielokolorowych kabli w oplotach z rozmaitych materiałów. Mamy też możliwość zastosowania oprawki żarówki i podsufitki w ciekawych kształtach, z drewna czy betonu. Żarówki i kable możemy łączyć ze sobą w najróżniejszych konfiguracjach.

 

 

Kolorowe kable

 

Dzięki całej masie różnorodnych oplotów do wyboru mamy kolorowe kable o różnej strukturze zewnętrznej, z połyskiem, matowe, z drobnym lub grubym splotem. Jedno lub wielokolorowe, a nawet z wykończeniem brokatowym. Dostępne są kable w oplocie lnianym, bawełnianym, poliestrowym czy satynowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Żarówki dekoracyjne

 

Lampy wiszące żarówki różnią się między sobą i można je dopasowywać pod względem konkretnych aranżacji. Na kolorowych kablach doskonale prezentują się żarówki dekoracyjne. Nawet jeśli nie używamy klosza, nasza lampa może prezentować się ciekawie i wyjątkowo. Doskonałym wyborem bardzo często okazują się w tym wypadku żarówki Edisona, które bardzo dobrze wpisują się w koncepcje stylów vintage i retro, choć nie tylko. Są one wzorowane na pierwszych żarówkach z XIX wieku. Ich główne elementy dekoracyjne to żarniki wzorowane na żarówce opatentowanej przez Thomasa Edisona oraz szklane bańki w kształtach w staromodnym stylu, o różnym stopniu przejrzystości i różnym kolorze szkła. Takie żarówki dekoracyjne pozwalają stworzyć niepowtarzalny klimat w każdym pomieszczeniu.

 

 

 

 

 

Żarówka dekoracyjna R180 Spiral - 100W

 

 

żarówka dekoracyjna

 

Żarówka dekoracyjna BR95 40W

 

 

żarówka edisona

 

Żarówka dekoracyjna kryształ,D64 Straight 40W

 

 

Zbuduj własną lampę

 

 

Własną lampę żarówkę można stworzyć z dostępnych elementów, tak by uzyskać dokładnie taki efekt, na jakim nam zależy. Aby ułatwić sobie zadanie, warto skorzystać z konfiguratora dostępnego w naszym sklepie. Wybieramy wówczas kolorowy kabel w dowolnym oplocie, a także oprawkę i podsufitkę oraz oczywiście żarówkę dekoracyjną. Możemy zbudować lampę z pojedynczą lub kilkoma żarówkami albo z designerskim kloszem odsłaniającym ozdobną żarówkę. Nasz konfigurator oferuje wybór opcji montażu samodzielnego (bez kostek elektrycznych) lub lampy gotowej do zawieszenia.

1 Komentarze

Irena:
09/05/2017, 02:31:20 PM
Odpowiedz

U mnie na poddaszu jest pomieszczenie niezagospodarowane. Chciałam tam sobie zrobić gabinet, zainwestować w tanie meble biurowe i do tego oświetlenie. Sądzę, że ten styl będzie wręcz idealny. Bardzo dziękuję za pomysłowość :)

Zostaw komentarz