Moda na kolorowe kable

Kabel w oplocie bawełnianym - Indiańskie lato

Lampa bez klosza, czyli „zwykła” żarówka na kablu, mogłaby kojarzyć się z mieszkaniową prowizorką. Obecnie wcale jednak tak nie jest. Lampy wiszące żarówki to jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Minimalizm w najczystszej postaci. Odrobina nonszalancji i nowoczesne podejście do tematu oświetlenia.

Lampy żarówki spotykamy ostatnio w najróżniejszych aranżacjach. We wnętrzach nowoczesnych, industrialnych czy mieszkaniach w stylu skandynawskim. Tego rodzaju oświetlenie pasuje zarówno do ciasnych pomieszczeń z masą dodatków, w których panuje celowy rozgardiasz, jak i do eleganckich, minimalistycznych przestrzeni. Lampy wiszące żarówki spotykamy w modnych restauracjach i prestiżowych hotelach. Nikomu nie kojarzą się już chyba z niechlujnością czy z remontem.

Lampa wisząca - żarówki na kolorowych kablach

Tylko kabel i żarówka – mogłoby się wydawać, że takie oświetlenie nie daje dużego pola do popisu i zawsze wygląda niemal identycznie. Nic bardziej mylnego. Do wyboru mamy całą masę dekoracyjnych żarówek o różnych kształtach i wielkościach oraz odmiennych parametrach świetlnych. Możemy wybierać wśród jedno- i wielokolorowych kabli w oplotach z rozmaitych materiałów. Mamy też możliwość zastosowania oprawki żarówki i podsufitki w ciekawych kształtach, z drewna czy betonu. Żarówki i kable możemy łączyć ze sobą w najróżniejszych konfiguracjach.\n\n\n\n

Kalla Quadro Triple LOFTLIGHT -Kalla Quadro Triple LOFTLIGHT - lampa betonowa do loftu

Kolorowe kable

Dzięki całej masie różnorodnych oplotów do wyboru mamy kolorowe kable o różnej strukturze zewnętrznej, z połyskiem, matowe, z drobnym lub grubym splotem. Jedno lub wielokolorowe, a nawet z wykończeniem brokatowym. Dostępne są kable w oplocie lnianym, bawełnianym, poliestrowym czy satynowym.

Kabel w oplocie bawełnianym 2 x 0,75 - pepitka

Kabel w oplocie bawełnianym, pepitka

Kabel w oplocie - Miedziany brokatowy

Kabel w oplocie brokatowym, miedziany

Kabel w oplocie poliestrowym - Brzoza

Kabel w oplocie poliestrowym, brzoza

Kabel w oplocie bawełnianym - Indiańskie lato

Kabel w oplocie bawełnianym, indiańskie lato

Żarówki dekoracyjne

Lampy wiszące żarówki różnią się między sobą i można je dopasowywać pod względem konkretnych aranżacji. Na kolorowych kablach doskonale prezentują się żarówki dekoracyjne. Nawet jeśli nie używamy klosza, nasza lampa może prezentować się ciekawie i wyjątkowo. Doskonałym wyborem bardzo często okazują się w tym wypadku żarówki Edisona, które bardzo dobrze wpisują się w koncepcje stylów vintage i retro, choć nie tylko. Są one wzorowane na pierwszych żarówkach z XIX wieku. Ich główne elementy dekoracyjne to żarniki wzorowane na żarówce opatentowanej przez Thomasa Edisona oraz szklane bańki w kształtach w staromodnym stylu, o różnym stopniu przejrzystości i różnym kolorze szkła. Takie żarówki dekoracyjne pozwalają stworzyć niepowtarzalny klimat w każdym pomieszczeniu.

Żarówki Edisona - dekoracyjne żarówki vintage

Żarówka dekoracyjna Edison ST64

Żarówka dekoracyjna Globe 125 Straight 40W

Żarówka dekoracyjna Globe 125 Straight

Żarówka dekoracyjna Standard A60 Straight 60W

Żarówka dekoracyjna A60 Standard

Zbuduj własną lampę

Własną lampę żarówkę można stworzyć z dostępnych elementów, tak by uzyskać dokładnie taki efekt, na jakim nam zależy. Aby ułatwić sobie zadanie, warto skorzystać z konfiguratora dostępnego w naszym sklepie. Wybieramy wówczas kolorowy kabel w dowolnym oplocie, a także oprawkę i podsufitkę oraz oczywiście żarówkę dekoracyjną. Możemy zbudować lampę z pojedynczą lub kilkoma żarówkami albo z designerskim kloszem odsłaniającym ozdobną żarówkę. Nasz konfigurator oferuje wybór opcji montażu samodzielnego (bez kostek elektrycznych) lub lampy gotowej do zawieszenia.

Dodaj komentarz