Nowoczesne żarówki dekoracyjne

Żaróka Globe 95 LED Porcelain - matowa

Przy urządzaniu pomieszczenia, oświetlenie pełni bardzo ważną rolę. Oprócz oczywistej funkcji dawania światła, gdy za oknem jest ciemno, stwarza odpowiedni nastrój, oraz coraz częściej pełni rolę dekoracyjną. Żarówki wcale nie muszą być nudne! Sprawdź propozycje nowoczesnych żarówek do Twojego domu i wykorzystaj ich potencjał w dekoracji.

Kalla Cristal LOFTLIGHT

Żarówka Globe 80 Grey

Żarówki w dzisiejszych czasach nie są już tylko nudną częścią, którą trzeba wkręcić w klosz by uzyskać światło. Nietuzinkowe formy z industrialną nutą łączą się i dają przepiękne efekty w postaci żarówek ozdobnych. Już nie trzeba maskować wszelkich przewodów – wręcz przeciwnie, można je uwypuklać i podkreślać. Takie rozwiązania są głównie domeną stylu industrialnego, który ostatnimi czasy króluje wśród estetyki, na którą decydują się klienci. Można również porzucić abażur i pozostawić samą oprawkę lampy – to z kolei ciekawe rozwiązanie sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach.

Nowoczesne żarówki dekoracyjne

\n\n \n\nW tej kategorii produktów możemy wyróżnić żarówki Edisona. Są to przepiękne kształty, w których zaklęte są ciekawie zaprojektowane żarniki, świecące przepięknym światłem. Nawiązują one do wynalazcy żarówek – Thomasa Edisona. Kolejnym przykładem są żarówki halogenowe – nadają się one do użycia w hotelach, restauracjach i wszelkich pomieszczeniach, w których oprócz funkcji oświetleniowej, chcemy również uzyskać efekt dekoracyjny. Są one wysokowydajnościowe, więc możemy się cieszyć długim czasem ich żywotności. Żarówki ozdobne LED dodatkowo posiadają funkcję energooszczędności, co pozwoli na zmniejszenie kosztów związanych z użyciem prądu. W tej kategorii można znaleźć przeróżne, ciekawe kombinacje designowe, które powinny zachwycić nawet najbardziej wymagających. Co ciekawe, żarówki ledowe posiadają żywotność nawet do 25 000 godzin! Dodatkowo współpracują ze ściemniaczami światła, co oprócz walorów wizualnych i energooszczędnych, nadaje im także elastyczność w kwestii natężenia. Do ostatniej kategorii zaliczamy żarówki typu Plumen, których energooszczędność w porównaniu do tradycyjnych żarówek wynosi około 80%! Są to najbardziej oszczędne żarówki dekoracyjne na rynku.

Oprawka Drop Cap Plumen - White

Żarówka Plumen 001 LED

Żarówka dekoracyjna Globe 95 LED 4W - Flexi LED Spiral

Żarówka Globe 95 Flexi LED Spiral

Żarówka dekoracyjna Segula Art Line Globo 152 12W

Żarówka Segula LED Globo

Praktyczne porady oświetleniowe 

Zaprezentowane żarówki mogą śmiało zastąpić klasyczne metody oświetleniowe. Wystarczy tylko wsadzić je w odpowiednie oprawy. Ciekawym użyciem żarówek ozdobnych są lampy stołowe. W połączeniu z kwiatami, bądź wszelkimi ozdobami, może powstać z tego ciekawa dekoracja. Gdy zdecydujemy się na umieszczenie takich żarówek w lampie ściennej, należy przygotować dla niej specjalny wysięgnik tak, by nie dotykała ściany. Modnym rozwiązaniem jest zamknięcie żarówki metalowej klatce, co będzie ciekawą alternatywą dla klosza.  Można również umieścić ją w przezroczystym kloszu a’la akwarium i wstawić do niego kwiaty. Takie rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku lamp wiszących, które najlepiej prezentują się w grupie. Różny kształt i wymiar pozwoli wprowadzić kontrolowany bałagan przy suficie zwłaszcza, jeśli będą wisiały na różnych wysokościach. Taki sposób sprawdzi się świetnie w salonie, bądź nad stołem w jadalni.

Prosta forma żarówek została na zawsze odmieniona i można ich teraz używać na wiele różnych, ciekawych sposobów. Tylko nasza wyobraźnia może nas zatrzymać. I rachunki za prąd.

Zobacz też:

Dodaj komentarz