Wybór kinkietu do łazienki

Remont przestrzeni domowej, a w szczególności łazienki, to nie lada wyzwanie. Pomieszczenie oraz znajdujące się w nim wyposażenie powinno charakteryzować się zarówno wysoką funkcjonalnością, jak i wpisywać się w indywidualne gusta domowników. Niemałą rolę w łazience odgrywa również oświetlenie, które najlepiej, aby rozświetlało przestrzeń, zarazem umożliwiając wykonanie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Nic więc dziwnego, że wielu architektów, projektantów oraz klientów podejmujących się samodzielnego remontu decyduje się na kinkiety ścienne. Zazwyczaj umieszczane w pobliżu lustra pozwalają na jego precyzyjne oświetlenie, dzięki czemu wykonywanie codziennej toalety staje się w pełni komfortowe. W poniższym artykule podpowiemy, jaki kinkiet nad lustro wybrać oraz jak dopasować kinkiet do łazienki nad lustro do panującej w pomieszczeniu aranżacji. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami.

Rozmieszczenie kinkietów a użyteczność lustra w łazience

Pomimo że lustra z uprzednio zamontowanym oświetleniem są powszechnie dostępne w sklepach, warto zdecydować się na kinkiety sprzedawane osobno, które można w prosty i szybki sposób zamontować w wybranym przez nas miejscu. Kinkiet do łazienki nad lustro utrzymany w stylu minimalistycznym to między innymi model Whiteline W z kolekcji LoftLight Selection o prostokątnym kształcie. Najlepiej będzie prezentować się bezpośrednio nad lustrem. W ten sposób światło będzie nie tyle rozproszone, ile nie będzie raziło w oczy. Należy jednak wziąć pod uwagę, że oświetlenie powinno zostać zamontowane dopiero w momencie, gdy lustro będzie znajdowało się w odpowiednim miejscu, czyli jak w większości przypadków – naprzeciw umywalki. Co więcej, należy mieć na uwadze, że lampa kinkiet do łazienki z możliwością montażu z lewej bądź prawej strony lustra powinna zostać zamontowana nie niżej niż na wysokości głowy. Dzięki temu unikniemy cienia bądź półcienia, a codzienne wykonywanie toalety oraz zabiegów pielęgnacyjnych będzie znacznie bardziej komfortowe.

Jaki kinkiet nad lustro okrągłe a prostokątne?

Jaki kinkiet do łazienki wybrać w przypadku lustra o okrągłym kształcie, a jaki sprawdzi się w połączeniu z lustrem prostokątnym? Nie da się ukryć, że tego typu zwierciadła dają naprawdę szerokie pole manewru, dzięki czemu większość kinkietów dostępnych na rynku świetnie sprawdzi się w roli oświetlenia dodatkowego. Zdecydowanie warto rozważyć podłużne kinkiety, takie jak model Concrete Line Wall od LoftLight z możliwością dopasowania koloru betonu do kolorystyki panującej w pomieszczeniu. Jeśli jednak lustro nie jest zbyt szerokie i w danym momencie z jego funkcjonalności może korzystać wyłącznie jedna osoba, warto zdecydować się na kinkiet do łazienki nad lustro z niewielkim kloszem, taki jak model Febe Wall od Loftlight, świetnie komponujący się w przestrzeniach industrialnych oraz nowoczesnych.

W przeciwieństwie do luster prostokątnych, te o okrągłym kształcie przysparzają nieco więcej problemów z ich oświetleniem. Chcąc zadbać przede wszystkim o funkcjonalność, można sięgnąć po wcześniej wspomniane podłużne kinkiety, które zapewnią wystarczającą ilość światła, aby umyć zęby, zrobić makijaż czy samodzielnie przystrzyc brodę. Równie praktycznym rozwiązaniem jest umieszczenie dwóch kinkietów po bokach lustra, w szczególności jeśli wyróżnia się ono sporą średnicą. Unikaj jednak kinkietów o okrągłych kształtach, które w towarzystwie okrągłego lustra nie prezentują się atrakcyjnie i mogą niekorzystnie wpłynąć na odbiór pomieszczenia.

Kinkiet do łazienki nad lustro dopasowany do stylu wnętrzarskiego

Kinkiet do łazienki nad lustro, w odróżnieniu od kinkietów znajdujących zastosowanie w pokoju dziennym czy sypialni, powinien przede wszystkim charakteryzować się subtelnością i prostotą. Należy zrezygnować z modeli o ozdobnych kloszach i szklanych abażurach na rzecz funkcjonalności. Najlepiej zdecydować się na oświetlenie, którego oprawa została wykonana ze stali nierdzewnej bądź tworzywa sztucznego, odpornego na niekorzystne działanie wody oraz wilgoci. Co ciekawe, wśród dostępnych na rynku propozycji można znaleźć również kinkiety szklane, które świetnie sprawdzą się w roli oświetlenia dodatkowego. Tego typu kinkiet do łazienki nad lustro doskonale wkomponowuje się w przestrzenie urządzone na wzór stylu klasycznego, nowoczesnego oraz skandynawskiego. Wystarczy spojrzeć na lampę kinkiet do łazienki Micus Wall, powstałą z połączenia szkła oraz stali chromowanej. Model świetnie będzie się prezentować w towarzystwie lustra prostokątnego nie tylko w łazience w stylu nowoczesnym, ale także loftowym. Niekiedy jednak klienci, którym zależy przede wszystkim na optycznym odbiorze pomieszczenia, decydują się na kinkiety, takie jak utrzymany w stylu glamour model JOS-W1 dostępny w trzech wariantach kolorystycznych. Koniecznie musisz je wszystkie zobaczyć. 

Dodaj komentarz