Nie znaleziono produktów, których szukasz.
Do produkcji naszych girland ogrodowych wykorzystujemy wysokiej jakości tworzywo elastomerowe, plastik oraz silikon. Materiały te charakteryzują się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia.
Maksymalna moc oprawy wynosi 150W.
Napięcie wyjściowe to 220-240V. Girlandy posiadają klasę energetyczności A++.
Girlandy posiadają oprawki na żarówki wraz z silikonowymi uszczelkami. Oprawki rozmieszczone są w równej odległości od siebie. Girlandy doskonale komponować będą się z oświetleniem zewnętrznym z naszej oferty.
Zalety zastosowania girland ogrodowych
Girlandy ogrodowe to niezwykle efektowny sposób na ożywienie aranżacji. Dobrze prezentować będą się one jednak nie tylko w ogrodzie. Z powodzeniem zastosować można je także na działce, w altanie czy na dużym tarasie. Tego typu oświetlenie świetnie sprawdzać będzie się zarówno na co dzień, podczas wieczornego relaksu, jak i w trakcie różnego rodzaju spotkań towarzyskich w gronie rodziny i przyjaciół. Girlandy rozwiesić można w czasie grilla czy przyjęcia urodzinowego. To również popularna dekoracja wesela wykorzystywana podczas organizacji plenerowych przyjęć. Takie girlandy nadają aranżacji niepowtarzalnego, przytulnego klimatu i pięknie prezentują się na zdjęciach.
Z takim oświetleniem nierzadko spotkać można się także w czasie imprez typu festyny czy koncerty. Jak widać, możliwości zastosowania girland są niemalże nieograniczone.
Co należy wziąć pod uwagę, wybierając girlandy ogrodowe?
Wybierając girlandy ogrodowe, pod uwagę wziąć należy kilka kluczowych parametrów. Jedynie wówczas będziemy mogli mieć pewność, że takie oświetlenie posłuży nam przez długi czas i będzie w pełni niezawodne. Bardzo ważne jest to, by girlandy były odporne na negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych takich, jak chociażby wysokie i niskie temperatury czy opady. Tego typu lampy nie ulegną pęknięciu w upalny lub zimny dzień i nie ulegną uszkodzeniu w czasie deszczu. Nie bez znaczenia jest również rodzaj żarówki. Najczęściej wykorzystuje się tu modele tradycyjne, w formie baniek lub LED. Optymalna moc w przypadku pierwszych z nich to 15W, drugich - 0,6 lub 1 W. Oświetlenie LED jest znacznie bardziej energooszczędne, co pozwala na obniżenie rachunków za prąd. Do zalet klasycznych żarówek zaliczyć można natomiast fakt, iż dają one mocniejsze światło. Alternatywne rozwiązanie stanowią lampki solarne, które są niezwykle trwałe, energooszczędne oraz przyjazne dla środowiska.
Przestrzeń ma znaczenie
Wybierając girlandy ogrodowe, wybrać należy także odpowiedni, dopasowany do przestrzeni, którą dysponujemy, rozstaw pomiędzy oprawkami. Najczęściej wynosi on 50, 75 lub 100 centymetrów. Kolejny istotny parametr to gwint, który to określać będzie szerokość żarówki. Przeważnie do czynienia mamy z modelami z gwintem E27. E14 stosowany jest w przypadku mniejszych żarówek. Dostępne na rynku girlandy różnić mogą się od siebie także ich zakończeniem. Do wyboru jest tutaj haczyk umieszczony po obu stronach łańcucha, co ułatwia jego powieszenie lub łącznik pozwalający na tworzenie dłuższych kompozycji. Nie bez znaczenia jest także parametr, jakim jest uszczelnienie kabla - stanowi to gwarancję bezpieczeństwa użytkowania girlandy ogrodowej.