Girlandy ogrodowe

Girlanda ogrodowa

Girlandy ogrodowe – nastrojowe oświetlenie ogrodu i nie tylko

Dekoracja światłem to znakomity sposób na jednoczesne oświetlenie otoczenia oraz jego modne udekorowanie. Girlandy żarówkowe sprawdzają się w tym zakresie szczególnie dobrze, gdyż dają duże możliwości dekoracyjne i pozwalają na umieszczanie ich w bardzo różnych przestrzeniach. Rozwiązanie to zdobywa coraz większą popularność. Girlandy świetlne stają się przede wszystkim coraz częściej spotykanym elementem dekoracji podczas imprez okolicznościowych, zwłaszcza wesel, ale nie tylko. Dostępne w naszym sklepie kolorowe kable z żarówkami o rozmaitych wielkościach i kształtach umożliwiają tworzenie fantastycznych dekoracji, które będą odpowiednie w różnych okolicznościach i zawsze dadzą doskonały efekt. Inspiracji wcale nie trzeba szukać daleko!

Girlandy świetlne – oświetlenie i wyjątkowa ozdoba w jednym

Chyba każdy zgodzi się z tym, że światło ma nie tylko znaczenie praktyczne. Potrafi też budować nastrój, dodawać otoczeniu charakteru, a jeśli jest odpowiednio dobrane, może także gwarantować romantyczny nastrój, dodawać elegancji otoczeniu czy podkreślić uroczysty charakter wydarzenia. Wszystko to można z łatwością osiągnąć wybierając właśnie girlandy żarówkowe. Co ważne, możecie samodzielnie wybrać, jakiego koloru będą lampki znajdujące się w Waszym ogrodzie, sypialni czy jakimkolwiek innym miejscu, jakie będą mieć kształty czy wielkość. Możecie też regulować natężenie światła poprzez różne rozmieszczenie opraw na kablu, dzięki czemu girlanda świetlna może dawać silniejsze bądź słabsze oświetlenie. To niezwykle praktyczne rozwiązaniem, ponieważ czasem przyda się słabe światło, na przykład w ogrodzie, zaś tam, gdzie goście będą spożywać posiłki, na pewno niezbędne będzie mocniejsze oświetlenie. Za pomocą girland żarówkowych można budować nastrój przytłumionym światłem, dostarczać rozrywki za sprawą kolorowych lampek czy też podkreślić elegancki wystrój otoczenia, wybierając na przykład na nowoczesne żarówki LED w białym kolorze, dające mocne oświetlenie.

Girlanda ogrodowa

Girlandy świetlne – doskonałe do ogrodu

Choć girlandy ogrodowe, wbrew temu, co sugeruje ich nazwa, są świetnym wyborem również do innych przestrzeni, najczęściej można je spotkać właśnie w ogrodzie. Udekoruj nimi na przykład ogród na stałe, zwłaszcza że szczelne oprawy sprawiają, że żarówki są odporne na działanie wilgoci i zmiennych temperatur. Takie girlandy doskonale sprawdzą się również jako oświetlenie przyjęcia w ogrodzie, zapewniając niezwykły klimat. Rozwieszone na przykład na gałęziach drzew, umieszczone w dowolnej odległości żarówki będą dawać przyjemne światło, zwiększając komfort gości, a także podkreślać charakter uroczystości. Kolorowe kable z żarówkami świetnie sprawdzą się też podczas wszelkich spotkań towarzyskich w ogrodzie czy nawet letnich biesiad pod gołym niebem w gronie domowników. W takich przypadkach trudno jest zapewnić sobie odpowiednie oświetlenie, zaś girlandy to nie tylko bardzo praktyczne, ale też stylowe oświetlenie ogrodu, pięknie podkreślające elegancję otoczenia.

Girlanda ogrodowa

Jak zastosować girlandy ogrodowe?

Duży wybór możliwości daje wielkie pole do popisu. Możesz więc zapewnić sobie oświetlenie imprez plenerowych czy ogrodu na stałe i to według własnych preferencji. Kolor czy kształt żarówek można dobrze dobrać do charakteru zielonej przestrzeni oraz oczekiwań domowników. Girlandy świetnie sprawdzają się nie tylko rozwieszone na drzewach, gdzie zapewniają światło tam, gdzie nie sięga standardowe oświetlenie i na przykład pięknie wydobywają z cienia elementy małej architektury. Jest to także niezwykle nastrojowe oświetlenie tarasu, dużo bardziej wyszukane niż wszelkie inne rozwiązania oraz bardziej praktyczne niż chociażby popularne lampiony i latarenki. 

Girlandę można umieścić w różnych miejscach, na różnych wysokościach oraz z dowolną ilością żarówek. Dzięki temu zaś, że istnieje możliwość połączenia kabli i podłączenia wielu zestawów do jednego gniazdka, jest to też świetny wybór w przypadku chęci oświetlenia altanki. Altany często znajdują się w znacznej odległości od domu, istnieje więc problem z podłączeniem źródeł światła do gniazdka. Kolorowe żarówki do girland świetnie sprawdzą się też np. jako oświetlenie ogrodowego domku dla dzieci.

Girlanda ogrodowa

Girlandy świetlne – nie tylko na zewnątrz!

Odporne na warunki atmosferyczne i mogące być rozmieszczone w bardzo różny sposób girlandy świetlne zupełnie rozwiązują problem oświetlenia przyjęcia w ogrodzie czy zapewnienia dostatecznego światła w cienistych zakątkach, oświetlenia tarasu itp. Jednak dają też dużo więcej możliwości – nikt nie powiedział, że można je stosować tylko na zewnątrz. 

Dekorowanie ogrodu oświetleniem to coraz częściej stosowane rozwiązanie, warto też jednak ozdobić i dodatkowo doświetlić w ten sposób na przykład ganek. Ze względu na swą funkcjonalność, girlandy żarówkowe są też chętnie stosowane na przykład jako dodatkowe źródło dyskretnego światła oraz ozdoba w sypialni czy pokoju młodzieżowym, a najmłodsi na pewno chętnie odnajdą u siebie w pokoju girlandę kolorowych żarówek. Są to jednak tylko niektóre spośród wielu możliwych rozwiązań – ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

Girlanda ogrodowa

Jakie girlandy świetlne wybrać?

Mnogość możliwości w zakresie wyboru girland pozwala idealnie dobrać rodzaj oświetlenia do swoich potrzeb. Kiedy chce się podkreślić elegancki wystrój otoczenia czy też postawić na nowoczesność, najlepszym wyborem będzie girlanda ogrodowa z żarówek LED, emitujących chłodne, białe światło. Taka girlanda będzie świetnym oświetleniem na przykład namiotu weselnego czy wyrafinowanego ogrodu. 

Żarówki o ciepłym świetle, na przykład żółtym, zadbają o przytulny klimat na tarasie czy w altanie, zaś kolorowe będą świetnym elementem towarzyskich spotkań w ogrodzie, przebiegających w wesołej atmosferze. Warto też dobrze przemyśleć natężenie światła. Żarówki mogą być rozmieszczone w różnych odległościach od siebie, a ich większe zagęszczenie przyda się tam, gdzie nie dociera światło z innych źródeł. Jednocześnie jednak warto pamiętać, że czasem odpowiedni klimat buduje przytłumione, dyskretne, a nie mocne światło. Girlandy ogrodowe w jego dostarczaniu są niezastąpione.

      Dodaj komentarz