Surowy styl, w którym można się zakochać – czyli słów kilka o betonowych lampach

Doskonałość w swojej niedoskonałości, cudo formy w swoim braku idealizacji, niezwykły kunszt przy najprostszych kształtach – oto styl, któremu nie oparli się projektanci i w którym zakochali się designerzy. Lampy betonowe to coś więcej niż prostota stylu. Występują w przeróżnych wydaniach i niektórym z nich bardzo daleko do topornych kształtów, z którymi zazwyczaj kojarzony jest beton. Znajdziemy modele cechujące się lekkością i smukłością konstrukcji, jak również takie, które ze względu na swoje gabaryty będą silnym akcentem każdego pokoju. Lampy betonowe wyróżnia surowość wynikająca z samego materiału. Odlewy betonu pozostawiają po sobie niedoskonałości w postaci pęknięć, dziur oraz rys, które dyktują niezwykły wygląd tych tworów. Co czyni lampy betonowe wyjątkowymi? Jak dopasować je do swojego wnętrza i czy będą pasowały do każdego pomieszczenia? Odpowiadając na te pytania, łatwo zakochać się w tych niezwykłych dekoracjach, łączących ozdobę z funkcjonalnym oświetleniem.

Jakie lampy betonowe wybrać do domu?

Dzisiejszy rynek pełen jest nowoczesnych, prostych i idealnie gładkich kształtów. W trendach pojawiły się jednak lampy betonowe odbiegające swoim stylem oraz projektami od typowych lamp, jakimi wypełniane są sklepy meblowe czy z oświetleniem. Betonowe elementy to przyjemne dla oka dodatki, niesamowite i niespotykane na co dzień. Jest to więc sposób na wyróżnienie Twojego mieszkania. Materiał, z którego są zrobione, jest niezwykle praktyczny i potrafi nadać pomieszczeniu oryginalnego charakteru. Może być przedstawiony w niedoskonałej formie pełnej zacieków i bruzd na nawierzchni, ale również w niezwykle gładkiej. Beton to materiał chłodny, twardy w odbiorze. To zaledwie mały ułamek tego, w jaki sposób betonowa lampa może zmienić wystrój wnętrza pokoju. Czy w takim razie będzie pasowała wszędzie? Jest na tyle charakterystyczna, że należy dobrać ją do pokoju z pomysłem bądź dopasować do konkretnego stylu. Nie będzie dobrze wyglądać w klasycznym wnętrzu bez zaaranżowania stylowej przestrzeni. Najbardziej pasuje do wystrojów industrialnych w każdym wydaniu. Nawet zwykła, prosta lampa sufitowa z odrobiną betonu, wisząca na kablu i z obnażoną żarówką może stanowić niezwykły element i przyciągać spojrzenia gości. W zależności od Twojego pomysłu na dany pokój oraz potrzeb funkcjonalnych bądź ozdobnych, możesz wybierać w różnych odsłonach lamp betonowych.

Lampa betonowa tylko do stylu industrialnego?

Nie musisz sugerować się faktem, że lampy betonowe najlepiej uzupełniają wnętrze industrialne. Owszem, pasują charakterem do tego typu wnętrz, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Wbrew pozorom, doskonale komponują się z drewnem. Lampy stojące fenomenalnie podkreślą ciepło mebli, choć należy zadbać, aby posiadały odpowiednie tło. Niezwykle ciekawe formy, w jakich lampy betonowe pojawiają się na naszym rynku, sprawia, że wszystko zależy od tego, jak wyobrażasz sobie aranżację danej przestrzeni. Mogą prezentować całkowitą surowość, ale pojawiają się również w niezwykle wdzięcznych i smukłych formach. Świetnym przykładem są lampy wiszące na kablu, które posiadają jedynie delikatną wstawkę z betonu, uzyskując tym wrażenie lekkości. Innym przykładem będą modele imitujące drewno – lampki nocne okryte abażurem, łączące toporność z wdziękiem. Możliwość tworzenia przeróżnych form z samego betonu oferuje nieograniczone możliwości i pobudza wyobraźnię. Ponadto może stanowić główną część samej lampy, będąc jej kloszem, dodatkiem do abażuru, imitować konkretną nawierzchnię lub stanowić cały jej odlew. Otwiera przed Tobą świat zupełnie nowych możliwości, a ustawiona czy zawieszona w pokoju będzie zachwycać i intrygować każdego gościa, którego zaprosisz. Stwórz za jej pomocą romantyczny wystrój, dodaj wnętrzu charakteru, wykorzystaj lampę betonową jako podkreślenie mebli lub zastosuj ją jako jeden z głównych elementów dekoracji.

Wyróżnij wnętrze swojego domu z pomocą lampy betonowej

Poszczególne elementy wystroju wnętrz stanowią jego naturalne tło wymagające mocnych elementów, by uwieńczyć cały projekt, wydobywając z niego styl, który najbardziej kochasz. Prezentują sobą indywidualizm i mogą występować w niezwykle minimalnych formach. Nawet drobna lampka stojąca całkowicie odmieni wystrój, zwłaszcza ten wieczorny, wprowadzając przyjemną atmosferę intymności i prywatności. Połączone z drewnianymi elementami i luźno wiszącymi kablami będą pasowały zarówno do pracowni, salonu, kuchni, jak i jadalni. Nie musisz celować w surowość skandynawską bądź lodge, by cieszyć się ich oryginalnym wyglądem. Wybierz model lampy betonowej, który najbardziej odpowiada i Twojemu stylowi i pomieszczeniom, w których chcesz go umieścić. Stwórz swój własny, wymarzony pokój, który będzie miał niepowtarzalny wystrój z pomysłem i drygiem! 

Dodaj komentarz